Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Po wypadku utrudnienia na trasie kolejowej Poznań – Szczecin (akt. 1)

Data publikacji: 01 marca 2019 r. 16:43
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Po wypadku utrudnienia na trasie kolejowej Poznań – Szczecin
Fot. Facebook/Linia 351 odcinek Poznań - Wronki  

Jak informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, zapewnienie przejazdu przez stację Kiekrz będzie możliwe w sobotę po południu.

Odblokowano już przejazd kolejowo-drogowy. Odciągnięto 10 wagonów. Służby techniczne PKP PLK SA przygotowują postawienie na tory (wkolejanie) 3 wagonów pociągu towarowego. Równocześnie określany jest zakres naprawy toru. Akcja będzie prowadzona non stop do czasu przywrócenia ruchu.

***

Trasa kolejowa Poznań - Szczecin została zablokowana w obu kierunkach po wykolejeniu się w Kiekrzu (Wielkopolskie) trzech pustych wagonów pociągu towarowego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, organizowana jest komunikacja zastępczą dla podróżujących pociągami.

- O godzinie 14.25 na stacji Kiekrz, na linii Poznań – Szczecin, wypadły z torów 3 puste wagony węglowe pociągu towarowego relacji Tarnowskie Góry – Świnoujście. Nie było zagrożenia dla środowiska. Nikt nie ucierpiał. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja - mówi Zbigniew Wolny z biura prasowego PKP PLK.

Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do późnych godzin wieczornych. Podróżni muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami pociągów.

Jak poinformowało PKP Intercity, następujące pociągi zostaną skierowane objazdami: IC „Barbakan" relacji Szczecin Główny – Kraków Główny, TLK „Mewa” relacji Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny, TLK „Gałczyński” relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia. Przewidywane ich opóźnienia do około 250 minut. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rokietnica-Poznań Główny. O zmianach w komunikacji pasażerowie informowani są na stacjach i przystankach oraz w pociągach przez drużyny konduktorskie.

Informacje o opóźnieniach pociągów są podawane na: https://beta.portalpasazera.pl/ https://infopasazer.intercity.pl/

mag

Fot. Facebook/Linia 351 odcinek Poznań - Wronki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k.olej
2019-03-01 22:57:17
niemcy chcieli zarobić a tu traaaach wykolejenie, a PLK z wymianą szyn niestety nie zdążyły.
Drgisort
2019-03-01 20:43:11
Kolej w ruinie,
Felixd
2019-03-01 20:40:47
Takie głupie pytane. Czy ktoś sprawdza re wagony i dopuszcza do eksploatacji?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA