Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pociągi pasażerskie wróciły na trasę Poznań – Szczecin

Data publikacji: 02 marca 2019 r. 11:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Pociągi pasażerskie wróciły na trasę Poznań – Szczecin
Fot. Facebook/Linia 351 odcinek Poznań - Wronki  

Pociągi pasażerskie wróciły na trasę Poznań - Szczecin po wykolejeniu się w Kiekrzu (Wielkopolskie) trzech pustych wagonów pociągu towarowego.

W sobotę nad ranem (2 marca) służby techniczne przywróciły ruch przez stację Kiekrz.

- Zapewnione jest bezpośrednie połączenie pomiędzy Poznaniem a Szczecinem. Pociągi dalekobieżne i regionalne kursują rozkładowymi trasami - informuje Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe SA. - Wkolejono i zabezpieczono dwa wagony. Na stacji trwają jeszcze prace związane z naprawą uszkodzonego toru. Działania nie mają istotnego wpływu na ruch pociągów.

W piątek o godzinie 14:25 na stacji Kiekrz na linii Poznań – Szczecin wypadły z torów trzy puste wagony węglowe pociągu towarowego relacji Tarnowskie Góry – Świnoujście. Nie było zagrożenia dla środowiska. Nikt nie ucierpiał. Okoliczności zdarzenia wyjaśni specjalna komisja.

(p)

Fot. Facebook/Linia 351 odcinek Poznań - Wronki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@HUBI
2019-03-02 21:59:13
by było jeszcze ciekawiej, węglarki pewnie są wypożyczone z Czech (przynajmniej ich część) bo tam zostały sprzedane przez poprzednia ekipę rządzącą Polską (PO/PSL) - nie było w Polsce wagonów do wożenia węgla... Albo jechał za szybko albo cofał po przejechaniu sygnalizatora...
HUBI
2019-03-02 17:56:11
Puste węglarki jechały z Tarnowskich Gór do Świnoujścia? Czyli importujemy węgiel statkami i wozimy do koleją naszych kopalni na Śląsku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA