Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Przymknięte dwa bulwary Łasztowni. Celna od środy przejezdna

Data publikacji: 2022-08-18 06:51
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-18 19:04
Przymknięte dwa bulwary Łasztowni. Celna od środy przejezdna
Łasztownia. Ul. Celna w przebudowie już przejezdna, ale nadal z blokadą wjazdu w nią dla tych, którzy nadjeżdżają od strony prawobrzeża ul. Energetyków, gdzie trwa przebudowa pasa torowiska. Fot. Mirosław WINCONEK  

Przebudowa układu komunikacyjnego szczecińskiego Międzyodrza trwa. Prace na Łasztowni prowadzone są teraz głównie wzdłuż ulic Energetyków i Celnej. Ta ostatnia, choć nie w pełni, ale już z nową warstwą asfaltu na nowo wytyczonej jezdni od środy ponownie jest przejezdna dla samochodów i autobusów komunikacji miejskiej. Co nie oznacza, że drogowcy także z tego rejonu zniknęli, bo do urządzenia pozostają im jeszcze pobocza.

Kierowcy powinni jednak zachować ostrożność i pamiętać, że ruch tam został przywrócony dla tych, którzy chcą się dostać na Kępę Parnicką przez remontowany równocześnie most nad Kanałem Zielonym albo z niej wyjechać w stronę ronda Portowców. Nadal zablokowany jest wjazd w ul. Celną lewoskrętem z ul. Energetyków, gdzie drogowcy z MTM wymieniają teraz na nowy fragment toru tramwajowego aż do wysokości przyczółka mostu Długiego w kierunku centrum.

To nie jedyna jednak nowość w okolicy w tymczasowej organizacji ruchu, bo równocześnie zablokowany zostały pobliskie ulice Bulwar Gdański i Bulwar Śląski biegnące wzdłuż Kanału Zielonego i Parnicy od ul. Celnej aż do u. Bytomskiej. Dojazd do okolicznych firm odbywa się teraz od strony ul. św. Floriana.

Przed zmotoryzowanymi jeszcze sporo reorganizacji w tej części Międzyodrza i na pozostałych ulicach dojazdowych do portu w najblższych miesiącach, bo spodziewany finał inwestycji, obliczonej w sumie na dwa lata, powinien nastąpić wiosną przyszłego roku, a dokładnie najpóźniej w pierwszej połowie maja.

Koszt całego zadania, które ma szansę być zrealizowane w zakontraktowanym z gdyńską spółką MTM pierwotnym terminie, wyniesie ponad 76,1 mln zł. Projekt, który stanowi ledwie część większej całości, tj. modernizacji dostępu drogowego do portu, jest współfinansowany unijnymi środkami z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. ©℗

(M)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aki
2022-08-18 17:39:30
próbowałem dzisiaj wjechać na Heyki od strony ul.Gdańskiej i nie ma takiej możliwości zgodnie ze przepisami muszę chyba jechać na Bramę portową a wystarczy odblokować tak zwaną agrafkę za mostem .
Józiek
2022-08-18 12:01:13
Jak to współfinansowany unijnymi środkami? Nie będą nam tu w obcych walutach dawać piniędzy na nasze remonty.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA