poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przygarnij staruszka

Przygarnij staruszka [FILM]

Przygarnij staruszka
Data publikacji: 2016-01-29 11:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 690 111773

Numer 143/15 o nieznanej przeszłości. Choć tragicznej, o czym świadczyły rany i ślady po nich: piętna nie tylko na jego ciele. Gdy przed rokiem trafił do schroniska, był przerażony. W nieustannej ucieczce do budy. Teraz to inny psiak: poczciwy, nieco ciapowaty Baruś.

Strach i ból - bardzo długo właśnie tak kojarzył człowieka. Jednak miesiące cierpliwego wsparcia ze strony wolontariuszy go przemieniły.

- Początki pracy były bardzo trudne. Ale z czasem zaczął się przekonywać do spacerów, smakołyków, do ludzkiego towarzystwa i przyjaźni. Teraz potrzebuje kogoś, kto da mu ciepły kąt, serce, poczucie bezpieczeństwa. - mówi wolontariusz Bartek, na co dzień opiekujący się Barusiem w schronisku.

Psiak po przejściach ma teraz około 10 lat. Nie jest mały, bo z domieszką krwi rottweilera. Wzrok i słuch już nie te. Miał też problem ze stawem biodrowym, choć spacery i suplementy diety bardzo mu pomogły. Nie jest też przytulaśną maskotką: tylko skrzywdzoną istotą, której trzeba pomóc.

- Z Barusiem nadal trzeba pracować i cierpliwie budować jego zaufanie. Dlatego nie powinien trafić do domu z dziećmi, które od razu będą chciały go głaskać. Ani tam, gdzie jest inny pies, chyba że bardzo spokojny. Nowi opiekunowie powinni też kontynuować suplementację wzmacniającą jego stawy i dbać o jego wagę, bo jest dużym łakomczuchem - opowiada Bartek. - Ktoś może spytać: po co przygarniać psiaka, który ma taki bagaż, a jednocześnie nie można go od razu wyczochrać, pogłaskać i potulić? Bo w ten sposób możecie naprawić to, co inni zniszczyli. Stworzyć mu prawdziwy dom, w którym będzie mógł zaufać, polubić, pokochać. Satysfakcja z uratowania skrzywdzonego psiego życia będzie nie do opisania.

Kto chciałby Barusia los odmienić, jest proszony o kontakt: wolontariusz Bartek 516-490-165, szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)


Film: Dariusz LITKIEWICZ

Fot. Dorota KOSZ/Kamila KRÓLIKOWSKA

Przygarnij staruszka Przygarnij staruszka

Komentarze

HogoFogo
Wziąłbym pieska, ale czy łowczy mi go nie zastrzeli? Pomyli w parku z nosorożcem, albo niedźwiedziem szarym... Ostatnio myśliwi często się mylą.
2016-01-29 17:39:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie