Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Schronisko pozostanie miejskie

Data publikacji: 26 stycznia 2016 r. 17:55
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:42
Schronisko pozostanie miejskie
 

Do magistratu nie dotarła jakakolwiek oferta od zainteresowanych przejęciem prowadzenia szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. A termin ich składania minął. Co w tej sytuacji? Po staremu: to miasto, a konkretnie Zakład Usług Komunalnych, nadal będzie odpowiedzialny za zarządzanie tą placówką i jakość opieki nad jej czworonożnymi rezydentami.

Szczeciński magistrat przed kilkoma tygodniami ogłosił konkurs „na realizację zadania publicznego w zakresie „Ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego”. Chodziło o wyłonienie nowego operatora dla schroniska przy al. Wojska Polskiego, w którego gestii byłaby również całodobowa pomoc rannym czworonogom, prowadzenie programu sterylizacji/kastracji bezdomnych zwierząt, a nawet pełnienie funkcji tzw. hycla. Konkurs na zasadzie „wszystko albo nic", bo w ogłoszeniu zastrzeżono, iż „nie dopuszcza się składania ofert na wybrane części zadania".

Efekt? Zerowy odzew oferentów na ogłoszony konkurs.

- Miasto jest przygotowane dalej prowadzić schronisko. Nie ma obecnie decyzji o powtórzeniu konkursu. Przedłużenie terminu składania ofert, choćby z przyczyn formalnych, nie wchodzi w rachubę - informuje Tomasz Klek z Biura Prezydenta Miasta.

Schronisko zostanie więc, jak dotychczas, w strukturze ZUK. Z nadziejami na przenosiny w nowe miejsce, gdzie wreszcie - budowane od podstaw, nowoczesne - spełniałoby standardy stawiane tego rodzaju placówkom w XXI wieku. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

A. NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Podatnik raz jeszcze,
2016-01-28 01:15:17
W Krajach Zachodnich nie ma dziczyny biegajacej PO parkach, podworkach czy ulicach ! Dlaczego tam potrafiono zrobic z tym porzadek a w Polsce Wladze dalej nie potrafia rozwiazac tego problemu ? Tam kazdy pies, kot czy cos "3-ciego" prowadzi kazdy wlasciciel na smyczy i nie ma wolno biegajacej dziczyny ? Reasumujac: nie robmy z Polski "Rumuni" i w te Wasze "HOBBY" bawcie sie... ale tylko za Wasze wlasne Wolontariuszowe pieniadze !!
wolontariuszka
2016-01-27 21:16:25
Do Pytam? Ano dlatego, że wolontariusze to w większości ludzie pracujący na etatach a zwierzętami zajmujący się w swoim prywatnym czasie. Ponadto zakres tegoż przetargu/konkursu skutecznie uniemożliwił złożenie ofert. Żadna fundacja działająca w Szczecinie nie jest w stanie sprostać takiemu zakresowi obowiązków a wolontariusze tym bardziej. Mam nadzieję, że fakt iż schronisko pozostanie w zarządzie miasta i ZUKu nie wpłynie negatywnie na jakość opieki nad zwierzętami. Wiele już osiągnięto i dobrze byłoby aby cały czas podnosić jakość opieki nad futrzastymi, rozwijać w dobrym kierunku współpracę z wolontariuszami czy budować nowe schronisko. I proszę nie czepiać się wolontariuszy bo często wykonujemy pracę za którą nikt nam nie podziękuje, za własne pieniądze karmimy, leczymy, sterylizujemy/kastrujemy wolno żyjące zwierzęta. I nie dopominamy się o zaszczyty ale prosimy o zwykły szacunek i nieprzeszkadzanie nam w opiece nad zwierzętami. Pozdrawiam.
DjP
2016-01-27 20:07:32
do "Podatnika": ta dziczyzna też chce żyć w przyzwoity sposób, a co do rozmnażania byle gdzie, to na tej planecie bez opamiętania mnoży się tylko jeden gatunek...
joanna
2016-01-27 10:21:34
do podatnika, przypomnę,że ta dziczyzna miała kiedyś swoj dom , z którego została wywalona na bruk i przypomnę,że mamy 21 wiek i pora się ucywilizować i słusznie żeś pan zauważył zrobić z tym porządek ale w sposób humanitarny w pełnym tego słowa znaczeniu, choć niektórzy dawno bądż nigdy nie byli ludzmi...
Pytam...?
2016-01-27 01:00:17
A wogole to dlaczego zaden Wolontariusz czy Wolontariuszka "zachwyceni tak bardzo"... ta dziczyzna, nie zlozyli zadnej oferty na przejecie w swoje prywatne rece tego calego "bajzlu" ??
Podatnik,
2016-01-27 00:55:22
Tak... jak by Podatnicy nie mieli na co wydawac swoich podatkowych pieniedzy... tylko na dziczyzne platajaca i rozmnazajaca sie po parkach, podworkach i gdzies sie da... ? Czas najwyzszy zrobic z tym porzadek !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA