sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Schronisko pozostanie miejskie

Schronisko pozostanie miejskie

Schronisko pozostanie miejskie
Data publikacji: 2016-01-26 17:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 2148 110741

Do magistratu nie dotarła jakakolwiek oferta od zainteresowanych przejęciem prowadzenia szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. A termin ich składania minął. Co w tej sytuacji? Po staremu: to miasto, a konkretnie Zakład Usług Komunalnych, nadal będzie odpowiedzialny za zarządzanie tą placówką i jakość opieki nad jej czworonożnymi rezydentami.

Szczeciński magistrat przed kilkoma tygodniami ogłosił konkurs „na realizację zadania publicznego w zakresie „Ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego”. Chodziło o wyłonienie nowego operatora dla schroniska przy al. Wojska Polskiego, w którego gestii byłaby również całodobowa pomoc rannym czworonogom, prowadzenie programu sterylizacji/kastracji bezdomnych zwierząt, a nawet pełnienie funkcji tzw. hycla. Konkurs na zasadzie „wszystko albo nic", bo w ogłoszeniu zastrzeżono, iż „nie dopuszcza się składania ofert na wybrane części zadania".

Efekt? Zerowy odzew oferentów na ogłoszony konkurs.

- Miasto jest przygotowane dalej prowadzić schronisko. Nie ma obecnie decyzji o powtórzeniu konkursu. Przedłużenie terminu składania ofert, choćby z przyczyn formalnych, nie wchodzi w rachubę - informuje Tomasz Klek z Biura Prezydenta Miasta.

Schronisko zostanie więc, jak dotychczas, w strukturze ZUK. Z nadziejami na przenosiny w nowe miejsce, gdzie wreszcie - budowane od podstaw, nowoczesne - spełniałoby standardy stawiane tego rodzaju placówkom w XXI wieku. ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

A. NALEWAJKO

Komentarze

Podatnik raz jeszcze,
W Krajach Zachodnich nie ma dziczyny biegajacej PO parkach, podworkach czy ulicach ! Dlaczego tam potrafiono zrobic z tym porzadek a w Polsce Wladze dalej nie potrafia rozwiazac tego problemu ? Tam kazdy pies, kot czy cos "3-ciego" prowadzi kazdy wlasciciel na smyczy i nie ma wolno biegajacej dziczyny ? Reasumujac: nie robmy z Polski "Rumuni" i w te Wasze "HOBBY" bawcie sie... ale tylko za Wasze wlasne Wolontariuszowe pieniadze !!
2016-01-28 01:15:17
wolontariuszka
Do Pytam? Ano dlatego, że wolontariusze to w większości ludzie pracujący na etatach a zwierzętami zajmujący się w swoim prywatnym czasie. Ponadto zakres tegoż przetargu/konkursu skutecznie uniemożliwił złożenie ofert. Żadna fundacja działająca w Szczecinie nie jest w stanie sprostać takiemu zakresowi obowiązków a wolontariusze tym bardziej. Mam nadzieję, że fakt iż schronisko pozostanie w zarządzie miasta i ZUKu nie wpłynie negatywnie na jakość opieki nad zwierzętami. Wiele już osiągnięto i dobrze byłoby aby cały czas podnosić jakość opieki nad futrzastymi, rozwijać w dobrym kierunku współpracę z wolontariuszami czy budować nowe schronisko. I proszę nie czepiać się wolontariuszy bo często wykonujemy pracę za którą nikt nam nie podziękuje, za własne pieniądze karmimy, leczymy, sterylizujemy/kastrujemy wolno żyjące zwierzęta. I nie dopominamy się o zaszczyty ale prosimy o zwykły szacunek i nieprzeszkadzanie nam w opiece nad zwierzętami. Pozdrawiam.
2016-01-27 21:16:25
DjP
do "Podatnika": ta dziczyzna też chce żyć w przyzwoity sposób, a co do rozmnażania byle gdzie, to na tej planecie bez opamiętania mnoży się tylko jeden gatunek...
2016-01-27 20:07:32
joanna
do podatnika, przypomnę,że ta dziczyzna miała kiedyś swoj dom , z którego została wywalona na bruk i przypomnę,że mamy 21 wiek i pora się ucywilizować i słusznie żeś pan zauważył zrobić z tym porządek ale w sposób humanitarny w pełnym tego słowa znaczeniu, choć niektórzy dawno bądż nigdy nie byli ludzmi...
2016-01-27 10:21:34
Pytam...?
A wogole to dlaczego zaden Wolontariusz czy Wolontariuszka "zachwyceni tak bardzo"... ta dziczyzna, nie zlozyli zadnej oferty na przejecie w swoje prywatne rece tego calego "bajzlu" ??
2016-01-27 01:00:17
Podatnik,
Tak... jak by Podatnicy nie mieli na co wydawac swoich podatkowych pieniedzy... tylko na dziczyzne platajaca i rozmnazajaca sie po parkach, podworkach i gdzies sie da... ? Czas najwyzszy zrobic z tym porzadek !!
2016-01-27 00:55:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie