Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

W pomocy moc

Data publikacji: 23 stycznia 2016 r. 22:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
W pomocy moc
 

Stolarz i krawcowa - pomoc osób tych profesji jest teraz bardzo potrzebna schroniskowym zwierzakom. Szczególnie kotom, dla których właśnie jest urządzany przyjazny dom.

Dzięki wsparciu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego oraz dofinansowaniu zarówno budżetu gminy, jak i Zakładu Usług Komunalnych, podopiecznym Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt jest teraz znacznie lepiej niż jeszcze pół roku temu. W wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny doposażono gabinet lekarsko-weterynaryjny. Wyremontowano boksy zewnętrzne i w psiarni, gdzie psy mają teraz nawiew ciepłego powietrza oraz kotary. Natomiast na tyłach boksów dla większych psów zamontowano osłony, jakie chronią zwierzaki przed chłodnym wiatrem. Wymieniono im budy, legowiska, nawet miski. Psiaki dla ochrony przez mrozem zostały nawet ubrane, a to dzięki wielkiej akcji wolontariuszy ph. „Trochę ciepła dla zwierzaka" i jej darczyńcom - szczecinianom nieobojętnym na los bezdomnych zwierząt.

Natomiast teraz jest urządzany tzw. dom kota.

- Kuwety i część legowisk będziemy mieli, bo zakupimy je z naszych funduszy. Natomiast chcemy urządzić dom kota w przyjazny sposób, czyli montując półki i konstrukcje, po jakich koty będą się mogły wspinać do budek i hamaków, gdzie znajdą swe miejsca do zalegania - mówi Ewa Mrugowska, kierownik schroniska. - Właśnie te elementy trzeba zrobić w drewnie, a hamaczki uszyć. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy zechcą nam pomóc.

Na dom kota znajduje się na tyłach schroniska. Składa się z trzech pomieszczeń (2,5 m na 6 m), które zostaną tak urządzone, by służyć odpowiednio: osobnikom dorosłym, maluszkom oraz zwierzętom z różnych względów wymagającym separacji od pozostałych (izolatka). Co nie zmienia faktu, że koty po zabiegach i w trakcie leczenia nadal będą przebywały w części budynku administracyjnego, przy gabinecie lekarsko-weterynaryjnym.

- Domy kota są ogrzewane. Wszystkie są ogrodzone, a przed nimi do dyspozycji czworonogów znajduje się niewielki wybieg. Zadanie jest zrealizowane w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, z którego na ten cel przeznaczono 51 tysięcy złotych. Zakład Usług Komunalnych dołożył 28,800 złotych netto - dodaje Andrzej Kus, rzecznik ZUK.

Osoby chętne pomóc w urządzeniu domu kota, są proszone o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81. ©℗

A. NALEWAJKO

Fot. ZUK

Na zdj.: Psiaki dla ochrony przez mrozem zostały nawet ubrane, a to dzięki wielkiej akcji wolontariuszy ph. „Trochę ciepła dla zwierzaka" i jej darczyńcom - szczecinianom nieobojętnym na los bezdomnych zwierząt.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lwica
2016-03-07 19:24:21
kochani jestescie e pomagacie tym biednym skrzywdzonym zwierzakom, ogladajac wiadomosci co ludzie robia tym biedaczkom, ciesze sie zejest ktos kto ma jeszcze serce do futerek

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA