czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W oczekiwaniu na projekt

W oczekiwaniu na projekt

W oczekiwaniu na projekt
Data publikacji: 2016-04-25 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 2735 130982

Wyremontowany dworzec główny w Szczecinie zyska nowe wyjście prowadzące na ul. Owocową. Ona sama też ma się zmienić – ale na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała. To się okaże najwcześniej w czerwcu.

 – Czekamy na projekt – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Powinien być gotowy do 26 czerwca. Projekt będzie obejmował remont chodników, wyznaczenie nowych przystanków autobusowych, parkingów, postojów taxi, parkingów typu kiss&ride, czyli takich na postój do 1 minuty, oraz wyznaczenie nowych lub korektę lokalizacji istniejących przejść dla pieszych. Wiemy, że projektant wystąpił do spółki Enea o warunki na budowę oświetlenia ulicznego i do konserwatora zabytków o wytyczenie przebudowy chodnika. Czekamy też na zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu na ul. Owocowej. Będzie on podstawą do wyznaczenia nowych przystanków autobusowych oraz parkingów.

Tymczasem już niedługo ma zostać w końcu oddany do użytku zmodernizowany dworzec kolejowy. Będzie miał wyjście na środkową część ul. Owocowej. Podróżni dostaną się do niego nową kładką, na którą z peronów dowiozą ich ruchome schody i windy.

Po drugiej stronie ul. Owocowej jest dworzec PKS. On też ma zostać zmodernizowany. Miasto chce, aby ta okolica przekształciła się w nowoczesne centrum przesiadkowe. ©℗

(jps)

Na zdjęciu: Na nową kładkę prowadzącą do wyjścia z dworca kolejowego na ul. Owocową podróżnych dowiozą z peronów windy i ruchome schody.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Bandycki
Ha ha ha centrum przesiadkowe jakie centrum jak tu wlasnie tu juz jest koniec tu sie konczy pdruz lub zaczyna
2016-04-27 03:18:40
jk
najpierw nalezy wymienic prezydenta i rade miasta z tymi oszustami nic juz nie wyjdzie chocby sie posrali :(
2016-04-26 16:38:02
DO Brakuje tylko tramwaju
Bez przesady. 1. Stromo. 2. Ile jest budynków mieszkalnych od ul. Owocowej, ile 3-go Maja, Narutowicza? dawniej był jeszcze przystanek na ul. Potulickeij, zaraz za skretem z/przed Narutowicza. Lepiej bedzie jak jeszcze "dorobią" -jak to jest w wizualizacji - schody z ul. Korzeniowskiego bezpośrednio na kładkę, która obecnie zaczyna się na ul. Owocowej.
2016-04-25 15:01:14
Brakuje tylko tramwaju.
Na Owocową należy skierować tramwaje z Potulickiej. Na Narutowicza tramwaj tylko Przeszkadza. Lepiej żeby jechał Owocową.
2016-04-25 13:42:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie