czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > W oczekiwaniu na projekt

W oczekiwaniu na projekt

W oczekiwaniu na projekt
Data publikacji: 2016-04-25 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 2876 130982

Wyremontowany dworzec główny w Szczecinie zyska nowe wyjście prowadzące na ul. Owocową. Ona sama też ma się zmienić – ale na razie nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała. To się okaże najwcześniej w czerwcu.

 – Czekamy na projekt – mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Powinien być gotowy do 26 czerwca. Projekt będzie obejmował remont chodników, wyznaczenie nowych przystanków autobusowych, parkingów, postojów taxi, parkingów typu kiss&ride, czyli takich na postój do 1 minuty, oraz wyznaczenie nowych lub korektę lokalizacji istniejących przejść dla pieszych. Wiemy, że projektant wystąpił do spółki Enea o warunki na budowę oświetlenia ulicznego i do konserwatora zabytków o wytyczenie przebudowy chodnika. Czekamy też na zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu na ul. Owocowej. Będzie on podstawą do wyznaczenia nowych przystanków autobusowych oraz parkingów.

Tymczasem już niedługo ma zostać w końcu oddany do użytku zmodernizowany dworzec kolejowy. Będzie miał wyjście na środkową część ul. Owocowej. Podróżni dostaną się do niego nową kładką, na którą z peronów dowiozą ich ruchome schody i windy.

Po drugiej stronie ul. Owocowej jest dworzec PKS. On też ma zostać zmodernizowany. Miasto chce, aby ta okolica przekształciła się w nowoczesne centrum przesiadkowe. ©℗

(jps)

Na zdjęciu: Na nową kładkę prowadzącą do wyjścia z dworca kolejowego na ul. Owocową podróżnych dowiozą z peronów windy i ruchome schody.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Bandycki
Ha ha ha centrum przesiadkowe jakie centrum jak tu wlasnie tu juz jest koniec tu sie konczy pdruz lub zaczyna
2016-04-27 03:18:40
jk
najpierw nalezy wymienic prezydenta i rade miasta z tymi oszustami nic juz nie wyjdzie chocby sie posrali :(
2016-04-26 16:38:02
DO Brakuje tylko tramwaju
Bez przesady. 1. Stromo. 2. Ile jest budynków mieszkalnych od ul. Owocowej, ile 3-go Maja, Narutowicza? dawniej był jeszcze przystanek na ul. Potulickeij, zaraz za skretem z/przed Narutowicza. Lepiej bedzie jak jeszcze "dorobią" -jak to jest w wizualizacji - schody z ul. Korzeniowskiego bezpośrednio na kładkę, która obecnie zaczyna się na ul. Owocowej.
2016-04-25 15:01:14
Brakuje tylko tramwaju.
Na Owocową należy skierować tramwaje z Potulickiej. Na Narutowicza tramwaj tylko Przeszkadza. Lepiej żeby jechał Owocową.
2016-04-25 13:42:27

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie