Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Przybędzie kamer „Wielkiego Brata”

Data publikacji: 01 grudnia 2023 r. 09:16
Ostatnia aktualizacja: 01 grudnia 2023 r. 13:54
Przybędzie kamer „Wielkiego Brata”
Fot. Artur BAKAJ  

Kołobrzeg stale rozbudowuje miejski monitoring. W tej chwili na terenie kurortu zamontowane są 52 kamery, z których podgląd trafia do Straży Miejskiej oraz Komendy Powiatowej Policji. Wkrótce pojawią się trzy dodatkowe.

Mowa o placach zabaw przy ul. Waryńskiego, Dubois oraz o skateparku usytuowanym na terenie dzielnicy Radzikowo. Montaż dodatkowych urządzeń pochłonie 100 tys. zł. Pieniądze na ten cel pozyskano z działającego od ponad roku rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. To nie wszystko. W przyszłym roku w mieście zamontowane zostaną kolejne trzy kamery. Zgodnie z sugestią Straży Miejskiej mają one funkcjonować na terenie skateparku w dzielnicy Podczele oraz w miejscach zabaw najmłodszych przy ul. Budowlanej i Unii Lubelskiej. W tym ostatnim przypadku mowa o modernizowanym starym ogródku jordanowskim.

Od chwili uruchomienia miejskiego monitoringu w Kołobrzegu udało się zidentyfikować wielu sprawców wykroczeń, a nawet przestępstw, do jakich dochodziło na terenie kurortu. Tak było między innymi w przypadku kilkukrotnego uszkadzania rzeźby turystki stojącej nieopodal magistratu, jak i fontanny ziemnej przy ul. Rodziewiczówny. Ostatnio ustalono kto zniszczył wodotrysk, wjeżdżając na niego samochodem, mimo zakazu. Nagrania z miejskiego monitoringu są automatycznie przechowywane przez 30 dni od momentu rejestracji. System obsługuje naprzemiennie 3 pracowników Straży Miejskiej. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Simca
2023-12-02 21:02:34
Uczciwym, normalnym mieszkańcom monitoring nie przeszkadza.
Mnie nie wadzą.
2023-12-02 17:05:06
.
@ @Kitesufer
2023-12-02 16:26:21
Ględzisz.
@Kitesufer
2023-12-01 13:40:18
Kamera nagrywa wszystkich. Uczciwych ludzi też. A jak zostaną wykorzystane nagrania nie zależy od nagranych. Na wandalizm powinni reagować współobywatele (w rzeczywistości współwłaściciele tego majątku). Wandal ma się bać! Do wpierdo*u włącznie!Tymczasem kamery, antyobywatelskie przepisy uczą, żeby odwracać się w drugą stronę i nie reagować, bowiem konsekwencją interwencji jest ciąganie, a nie nagroda. Kamery zatem nie są rozwiązaniem problemu tylko symulacją rozwiązania.
Kitesufer
2023-12-01 12:17:23
Brawo 👍 niech boją się przestępcy, bandziory CHWASTY, wszelkie PATUSY wszędzie monitoring 👀 WSZĘDZIE 👀...wtedy jest szansa by tępić wszelką patologie !!!! Uczciwi ludzie tylko na tym zyskają np gdy kundel zniszczy samochód, ławki w parku, wiatę .....Brawo 👍

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA