Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Przy Arkońskiej będzie duży oddział onkologiczny

Data publikacji: 29 czerwca 2022 r. 12:43
Ostatnia aktualizacja: 29 czerwca 2022 r. 13:53
Przy Arkońskiej będzie duży oddział onkologiczny
 

Zamiast dwóch mniejszych, będzie jeden duży oddział onkologiczny. O połączeniu zdecydowała dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. Od 1 lipca w jego siedzibie przy ul. Arkońskiej opiekę znajdą pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego, wątroby i dróg żółciowych, trzustki, układu moczowego, płuc i klatki piersiowej oraz ośrodkowego układu nerwowego. 

Tak naprawdę zmiany te rozpoczęły się w okresie pandemii, jeszcze w 2020 roku. Wtedy ze szpitala w Zdunowie do siedziby przy ul. Arkońskiej został przeniesiony oddział onkologii i chemioterapii, który zajmuje się głównie pacjentami z rakiem płuca. Natomiast od lat właśnie przy Arkońskiej działa oddział chorób wewnętrznych i onkologii, w którym leczeni są pacjenci z nowotworami m.in. jelita grubego, wątroby, trzustki, układu moczowego. Zbliżony profil działalności i wspólna lokalizacja pozwoliły na połączenie oddziałów. Dzięki temu w strukturach szpitala powstała duża jednostka onkologiczna, wspólna dla obu lokalizacji. Przy ul. Arkońskiej funkcjonują także poradnia onkologiczna i punkt podawania cytostatyków, a od niedawna szpital ten realizuje program kompleksowej diagnostyki, leczenia i monitorowania raka jelita grubego, który opiera się na oddziałach chorób wewnętrznych i onkologii; gastroenterologii i chirurgii.

– Decyzja o połączeniu oddziałów była w tej sytuacji czymś naturalnym – mówi Małgorzata Usielska, dyrektor SPWSZ. – Wspólny dla obu lokalizacji szpitala oddział onkologiczny będzie dysponował 30 łóżkami i 18 stanowiskami do podawania cytostatyków. Dla pacjentów nic się nie zmienia, nadal uzyskają u nas profesjonalną pomoc, nadal będzie się nimi zajmował znany im personel, nadal w tym samym miejscu.

Połączonymi oddziałami, które od 1 lipca funkcjonować będą pod nazwą „Oddział Chorób Wewnętrznych i Onkologii”, kierować będzie prof. dr hab. n. med. Violetta Sulżyc-Bielicka – specjalista chorób wewnętrznych, gastroenterologii i onkologii klinicznej, pracująca w szczecińskim szpitalu wojewódzkim od 8 lat, od początku na stanowisku ordynatora.

Oddział nie zmienia swojej lokalizacji (budynek „B”) ani numerów telefonów.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

TYLU
2022-06-29 13:38:27
I TAK WSZYSCY JEŻDŻĄ DO GLIWIC, GLIWICE UTRZYMUJĄ WSZYSTKIE ONKOLOGIE , W WARSZAWIE TO ZWŁASZCZA CHUJE TAKIE TYLKO KASE Z GLIWIC WYDAJA .
Do_Covid
2022-06-29 13:36:15
Co z tego że zamkną. Nie będą leczyć przez pół roku czy rok to potem kolejny otworzą bo będzie tyłu pacjentów
Glifosat
2022-06-29 13:28:19
Więcej chemii w żarciu więcej chorych na raka trzeba zwalczać przyczyny a nie skutki, te same koncerny co sprzedają chemię do pożywienia te same koncerny sprzedają chemioterapię
Covid
2022-06-29 12:53:16
I tak go zamkną na jesień bo wróci covid

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA