Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Przestrzeń dla wszystkich - instalacja przy INKU [GALERIA]

Data publikacji: 2019-09-21 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-21 20:54
Przestrzeń dla wszystkich - instalacja przy INKU
 

„Tutaj zainspirujesz się, ale możesz też inspirować innych”. W sobotę (21 września) przy INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury oficjalnie odebrano ogrodową instalację, która została zaprojektowana przez Jakuba Szczęsnego - znanego polskiego architekta.

Instalacja o kształcie trójkąta składa się z dwóch modułów stalowej konstrukcji z tekstylnymi ściankami, zadaszeniami oraz „zielonej wieży”, wokół której na nylonowych linach będą się piąć rośliny dające cień.

- Szczecin bardzo mocno pojawił się w zainteresowaniach reszty kraju. Najpierw dzięki filharmonii, a potem dzięki Przełomom. Jednak jest to miasto, które ma do zaoferowania dużo więcej. Nie tylko kilka budynków, ale przede wszystkim duży potencjał związany z aktywnością ludzi - mówił architekt Jakub Szczęsny, autor projektu. - Stworzyliśmy rzecz, która jest bardzo solidna. To ma się długo trzymać, ma być łatwe w konserwowaniu, wymianie części, które ewentualnie ulegną zniszczeniu. Ta instalacja ma być przyjemnie prymitywna, tak żeby mogła działać na zewnątrz.

Projekt powstał dzięki Lechstarterowi. To akcja, która na lepsze zmienia przestrzenie publiczne. Wygrywają te lokalizacje, które zdobędą najwięcej głosów w internetowym konkursie. W tegorocznej edycji programu sfinansowano trzy instalacje - ogrody, w Szczecinie, Kielcach i Rzeszowie, o łącznej wartości 1 miliona złotych.

- Ta przestrzeń jest dla nas wszystkich, ponieważ to, co się w tym miejscu będzie działo, zależy właśnie od nas. Mamy nadzieję, że już niedługo wszystko zacznie działać i będzie to miejsce, gdzie wszystko się może wydarzyć - mówiła Marta Wylegała, zastępca dyrektora Szczecińskiego Inkubatora Kultury.

(KaNa)

Fot. Grzegorz Siwa

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ