Poniedziałek 05 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wygrajmy ogród dla Szczecina!

Data publikacji: 2019-05-18 13:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wygrajmy ogród dla Szczecina!
 

To ostatni weekend internetowego głosowania. Decydujący. Jeżeli szczecinianie się zmobilizują, to mają szansę wygrać dla Szczecina ogród Lechstartera, zaprojektowany przez uznanego polskiego architekta Kubę Szczęsnego. Kosztowny prezent dla miasta - od wielkiej kampanii piwowarskiej - miałby stanąć przy INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

Rywalizacja - między Szczecinem, Kielcami, Ostródą i Wrocławiem - o ogród dla Szczecina trwa od połowy kwietnia. Jest zażarta. Obecnie mamy na koncie ponad 40 tys. głosów (w sobotnie, 18 maja, przedpołudnie 40 441). Rywale z Kielc - 41 713. Wbrew pozorom, to niewielka różnica - przy odpowiedniej mobilizacji do nadrobienia praktycznie w kilka godzin. 

Tym bardziej że jest o co walczyć: o oryginalny i niepowtarzalny, zaprojektowany przez uznanego architekta Kubę Szczęsnego, ogród na obrysie trójkąta. „Całość składa się z dwóch typów modułów stalowej konstrukcji z tekstylnymi ściankami i zadaszeniami oraz tzw. zielonej wieży. Wokół niej, na nylonowych linach, będą się piąć rośliny, dające cień. Ten ogród to idealne miejsce spotkań, warsztatów, prób. Zorganizujesz tu np. pokaz filmu czy koncert. Wykorzystaj przestrzeń na swoje pomysły. Do dzieła!" - projekt ogrodu przedstawia i do głosowania zachęca Lechstarter.

Głos można oddać tylko raz dziennie z jednego adresu mailowego. Warto więc poświęcić ów czas - wejść na stronę lechstarter.urbanforms.org/miasta i kliknąć - żeby zdobyć dla Szczecina nowy ogród!

„Weźcie udział w akcji #startujeMYgłosujeMY. Przyłączcie się, by wspólnie tworzyć nową historię naszego miasta. Chcemy stworzyć przestrzeń, jakiej jeszcze nie było: otwartą dla inicjatyw społecznych, artystów, animatorów kultury, młodzieży, seniorów oraz dla organizacji pozarządowych. Będzie to strefa sztuki, relaksu, sportu, a także miejsce wielu kreatywnych działań. Od was zależy, jak będziecie chcieli ją wykorzystać " - zachęcają nie tylko aktywiści z INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury oraz Fundacji Kamienica 1, ale również szczecinianie na portalach społecznościowych. Przekonując: „Szczecin z nowym ogrodem? To da się zrobić. Klikajcie!"

Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Rywalizacja potrwa do 20 maja, do godz. 14.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA