niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wygrajmy ogród dla Szczecina!

Wygrajmy ogród dla Szczecina!

Wygrajmy ogród dla Szczecina!
Data publikacji: 2019-05-18 13:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1212 391356

To ostatni weekend internetowego głosowania. Decydujący. Jeżeli szczecinianie się zmobilizują, to mają szansę wygrać dla Szczecina ogród Lechstartera, zaprojektowany przez uznanego polskiego architekta Kubę Szczęsnego. Kosztowny prezent dla miasta - od wielkiej kampanii piwowarskiej - miałby stanąć przy INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury.

Rywalizacja - między Szczecinem, Kielcami, Ostródą i Wrocławiem - o ogród dla Szczecina trwa od połowy kwietnia. Jest zażarta. Obecnie mamy na koncie ponad 40 tys. głosów (w sobotnie, 18 maja, przedpołudnie 40 441). Rywale z Kielc - 41 713. Wbrew pozorom, to niewielka różnica - przy odpowiedniej mobilizacji do nadrobienia praktycznie w kilka godzin. 

Tym bardziej że jest o co walczyć: o oryginalny i niepowtarzalny, zaprojektowany przez uznanego architekta Kubę Szczęsnego, ogród na obrysie trójkąta. „Całość składa się z dwóch typów modułów stalowej konstrukcji z tekstylnymi ściankami i zadaszeniami oraz tzw. zielonej wieży. Wokół niej, na nylonowych linach, będą się piąć rośliny, dające cień. Ten ogród to idealne miejsce spotkań, warsztatów, prób. Zorganizujesz tu np. pokaz filmu czy koncert. Wykorzystaj przestrzeń na swoje pomysły. Do dzieła!" - projekt ogrodu przedstawia i do głosowania zachęca Lechstarter.

Głos można oddać tylko raz dziennie z jednego adresu mailowego. Warto więc poświęcić ów czas - wejść na stronę lechstarter.urbanforms.org/miasta i kliknąć - żeby zdobyć dla Szczecina nowy ogród!

„Weźcie udział w akcji #startujeMYgłosujeMY. Przyłączcie się, by wspólnie tworzyć nową historię naszego miasta. Chcemy stworzyć przestrzeń, jakiej jeszcze nie było: otwartą dla inicjatyw społecznych, artystów, animatorów kultury, młodzieży, seniorów oraz dla organizacji pozarządowych. Będzie to strefa sztuki, relaksu, sportu, a także miejsce wielu kreatywnych działań. Od was zależy, jak będziecie chcieli ją wykorzystać " - zachęcają nie tylko aktywiści z INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury oraz Fundacji Kamienica 1, ale również szczecinianie na portalach społecznościowych. Przekonując: „Szczecin z nowym ogrodem? To da się zrobić. Klikajcie!"

Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Rywalizacja potrwa do 20 maja, do godz. 14.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Wygrajmy ogród dla Szczecina! Wygrajmy ogród dla Szczecina!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie