czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Przepiera odpowiada radnym

Przepiera odpowiada radnym

Przepiera odpowiada radnym
Data publikacji: 2017-03-27 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 702 227152

– Nie mam zamiaru być prezesem nowej miejskiej spółki – stanowczo stwierdził Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina. I szczegółowo odpowiadał na pytania radnych miejskich dotyczące utworzenia nowej spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom uchwała o jej utworzeniu będzie dyskutowana na najbliższej sesji Rady Miasta we wtorek 28 marca.

„Kurier” jako pierwszy zaprezentował wstępnie założenia nowej spółki, jaka ma powstać z udziałem miasta – Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Ma ona przejąć na siebie realizację wszystkich miejskich inwestycji w Szczecinie – od przygotowania dokumentacji, poprzez wykonanie aż po prace pogwarancyjne. Spółka, choć jeszcze nie powstała, już budzi emocje wśród radnych. Próbował je rozwiać wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera na spotkaniu z radnymi z Komisji Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska Rady Miasta Szczecin.

– Trzeba powiedzieć sobie jasno – inwestycje w Szczecinie nie są prowadzone tak, jak trzeba. Dlatego pojawiła się propozycja, czy nie skorzystać z pomysłów przetrenowanych już w innych miastach, np. Wrocławiu, czyli utworzenia podmiotu, który będzie się zajmował inwestycjami miejskimi. Od samego początku, czyli działań projektowych, a nawet koncepcyjnych jakiejś inwestycji aż do działań gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Będzie się także zajmować przetargami – mówił wiceprezydent Przepiera. 

Radni dopytywali o to, co się stanie z Wydziałem Inwestycji Miejskich UM.

– Pewne procesy w tej jednostce toczą się źle. Jego pracownicy zasilą szeregi nowej spółki. Ale nie będzie to przejście na zasadzie 1:1. Drużynę będzie sobie dobierał nowy szef – dodał wiceprezydent.

Dariusz Staniewski

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym
z 27 marca 2017 r. 

Komentarze

Mike
Dobrze, by było jakby zainspirować się pomysłem Wrocławia. Tam w ich spółce, pracują ludzie, którzy robili grube projekty i wiedzą co to jest projekt i jak się powinno w takim kontekście pracować. A nie urzędasy, co uczyli sie o projektach na szkoleniu ze środków UE. Popieram.
2017-03-27 17:40:42
k-2
Swoje pobory utajnia Duklanowski. Ciekawe, dlaczego?
2017-03-27 15:48:39
Szefunio
Niech ktoś wytłumaczy dlaczego musi to być spółka i w czym będzie lepsza od tego co jest teraz? Poza tym, że radni i mieszkańcy stracą kontrolę nad tym co tam się będzie działo. Wszystko zostanie utajnione. A pewnie zarobki będą niezłe też utajnione.
2017-03-27 15:15:27
prezio
Spokojnie, pewnie nazwisko prezesa będzie wielu dobrze znane.
2017-03-27 13:11:54
bigman
Już kiedyś były podobne instytucje wówczas państwowe, które w imieniu województwa i miasta prowadziły inwestycje jako tzw inwestor zastępczy. Żyły własnym życiem i robiły to co im było wygodne a nie to co konieczne. I teraz może też się tak skończyć. Jak nie wiesz co zrobić to zostaw trzy koperty (zgon na poprzedników, zrób reorganizację, zostaw trzy koperty)
2017-03-27 12:50:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie