czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przepiera odpowiada radnym

Przepiera odpowiada radnym

Przepiera odpowiada radnym
Data publikacji: 2017-03-27 11:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Wywietleń: 1007 227152

– Nie mam zamiaru być prezesem nowej miejskiej spółki – stanowczo stwierdził Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina. I szczegółowo odpowiadał na pytania radnych miejskich dotyczące utworzenia nowej spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom uchwała o jej utworzeniu będzie dyskutowana na najbliższej sesji Rady Miasta we wtorek 28 marca.

„Kurier” jako pierwszy zaprezentował wstępnie założenia nowej spółki, jaka ma powstać z udziałem miasta – Szczecińskie Inwestycje Miejskie. Ma ona przejąć na siebie realizację wszystkich miejskich inwestycji w Szczecinie – od przygotowania dokumentacji, poprzez wykonanie aż po prace pogwarancyjne. Spółka, choć jeszcze nie powstała, już budzi emocje wśród radnych. Próbował je rozwiać wiceprezydent Szczecina Michał Przepiera na spotkaniu z radnymi z Komisji Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska Rady Miasta Szczecin.

– Trzeba powiedzieć sobie jasno – inwestycje w Szczecinie nie są prowadzone tak, jak trzeba. Dlatego pojawiła się propozycja, czy nie skorzystać z pomysłów przetrenowanych już w innych miastach, np. Wrocławiu, czyli utworzenia podmiotu, który będzie się zajmował inwestycjami miejskimi. Od samego początku, czyli działań projektowych, a nawet koncepcyjnych jakiejś inwestycji aż do działań gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Będzie się także zajmować przetargami – mówił wiceprezydent Przepiera. 

Radni dopytywali o to, co się stanie z Wydziałem Inwestycji Miejskich UM.

– Pewne procesy w tej jednostce toczą się źle. Jego pracownicy zasilą szeregi nowej spółki. Ale nie będzie to przejście na zasadzie 1:1. Drużynę będzie sobie dobierał nowy szef – dodał wiceprezydent.

Dariusz Staniewski

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej w poniedziałkowym "Kurierze Szczecińskim", e-wydaniu i wydaniu cyfrowym
z 27 marca 2017 r. 

Komentarze

Mike
Dobrze, by było jakby zainspirować się pomysłem Wrocławia. Tam w ich spółce, pracują ludzie, którzy robili grube projekty i wiedzą co to jest projekt i jak się powinno w takim kontekście pracować. A nie urzędasy, co uczyli sie o projektach na szkoleniu ze środków UE. Popieram.
2017-03-27 17:40:42
k-2
Swoje pobory utajnia Duklanowski. Ciekawe, dlaczego?
2017-03-27 15:48:39
Szefunio
Niech ktoś wytłumaczy dlaczego musi to być spółka i w czym będzie lepsza od tego co jest teraz? Poza tym, że radni i mieszkańcy stracą kontrolę nad tym co tam się będzie działo. Wszystko zostanie utajnione. A pewnie zarobki będą niezłe też utajnione.
2017-03-27 15:15:27
prezio
Spokojnie, pewnie nazwisko prezesa będzie wielu dobrze znane.
2017-03-27 13:11:54
bigman
Już kiedyś były podobne instytucje wówczas państwowe, które w imieniu województwa i miasta prowadziły inwestycje jako tzw inwestor zastępczy. Żyły własnym życiem i robiły to co im było wygodne a nie to co konieczne. I teraz może też się tak skończyć. Jak nie wiesz co zrobić to zostaw trzy koperty (zgon na poprzedników, zrób reorganizację, zostaw trzy koperty)
2017-03-27 12:50:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie