środa, 03 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Inwestycje ze wsparciem

Inwestycje ze wsparciem

Inwestycje ze wsparciem
Data publikacji: 2017-03-10 08:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:31
Wywietleń: 1689 222483

W czwartek (9 marca) marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowy dotyczące wsparcia z funduszy RPO WZ 2014-2020 dla inwestycji w gminach Goleniów i Trzebiatów.

Burmistrz Robert Krupowicz i marszałek Olgierd Geblewicz podpisali umowę o dofinansowaniu środkami Regionalnego Programu Operacyjnego województwa budowy Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie. Gmina dostanie od marszałka 9 mln zł, co gwarantuje pokrycie połowy kosztów budowy ZAZ, szacowanych na 18 mln zł. Gwarancja finansowania pozwala gminie na rozpisanie przetargu na budowę zakładu, w którym znajdzie zatrudnienie 115 osób niepełnosprawnych, dziś niemogących znaleźć dla siebie żadnej pracy z możliwością rehabilitacji. O znalezienie rozwiązania tego problemu od dawna apelowali rodzice osób niepełnosprawnych i nauczyciele goleniowskich szkół specjalnych. Zwracano uwagę, że dzieci z różnego rodzaju wadami mają zapewnioną opiekę i edukację od niemowlęctwa do ukończenia szkoły specjalnej, a potem skazane są na siedzenie w domu bez szans na w miarę normalną egzystencję. Utworzenie ZAZ da szansę na pracę sporej grupie osób niepełnosprawnych i równoległą rehabilitację.

ZAZ powstanie na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego i będzie świadczył usługi przede wszystkim przedsiębiorstwom działającym w Goleniowie; m.in. prowadził pralnię odzieży roboczej, zajmował się cateringiem, utrzymaniem terenów zielonych. Właśnie rozpoczyna się szkolenie przyszłych pracowników – gmina pozyskała na ten cel odrębne środki z różnych funduszy.

Początek inwestycji planowany jest na maj tego roku, a z początkiem 2019 r. zakład ma rozpocząć normalną pracę.

W Trzebiatowie oprócz umowy związanej z budową nowej trasy rowerowej prowadzącej z Nowielic przez Trzebusz do Mrzeżyna parafowane zostało także porozumienie dotyczące powstania do czerwca 2018 roku przystani jachtowej w porcie morskim w Mrzeżynie.

Tekst i fot. (cm)

Komentarze

bolo
Za to matole, że widać jak w Goleniowie prowadzone są inwestycje. Za to, że myślą nie tylko o sobie i fontannach dla niewiadomo kogo ale i o ludziach po szkole specjalnej, żeby coś dalej mogli normalnie robić. Za to, że jak są inwestycje to jego rzecznik czy zarządu dróg nie opowiada banialuków a On sam potrafi powiedzieć to co normalni ludzie wiedzą, że utrudnienia są nieuniknione żeby polepszyć istniejący stan. itd.
2017-03-11 09:14:36
Za co?
Za co brawo? Że rozdaje pieniądze które dostał? Łaski nie robi za to kasę bierze.
2017-03-10 14:33:28
bolo
Brawo. Krupowicz na Prezydenta Szczecina!
2017-03-10 13:03:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie