niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Inwestycje ze wsparciem

Inwestycje ze wsparciem

Inwestycje ze wsparciem
Data publikacji: 2017-03-10 08:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:31
Wywietleń: 1533 222483

W czwartek (9 marca) marszałek Olgierd Geblewicz podpisał umowy dotyczące wsparcia z funduszy RPO WZ 2014-2020 dla inwestycji w gminach Goleniów i Trzebiatów.

Burmistrz Robert Krupowicz i marszałek Olgierd Geblewicz podpisali umowę o dofinansowaniu środkami Regionalnego Programu Operacyjnego województwa budowy Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie. Gmina dostanie od marszałka 9 mln zł, co gwarantuje pokrycie połowy kosztów budowy ZAZ, szacowanych na 18 mln zł. Gwarancja finansowania pozwala gminie na rozpisanie przetargu na budowę zakładu, w którym znajdzie zatrudnienie 115 osób niepełnosprawnych, dziś niemogących znaleźć dla siebie żadnej pracy z możliwością rehabilitacji. O znalezienie rozwiązania tego problemu od dawna apelowali rodzice osób niepełnosprawnych i nauczyciele goleniowskich szkół specjalnych. Zwracano uwagę, że dzieci z różnego rodzaju wadami mają zapewnioną opiekę i edukację od niemowlęctwa do ukończenia szkoły specjalnej, a potem skazane są na siedzenie w domu bez szans na w miarę normalną egzystencję. Utworzenie ZAZ da szansę na pracę sporej grupie osób niepełnosprawnych i równoległą rehabilitację.

ZAZ powstanie na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego i będzie świadczył usługi przede wszystkim przedsiębiorstwom działającym w Goleniowie; m.in. prowadził pralnię odzieży roboczej, zajmował się cateringiem, utrzymaniem terenów zielonych. Właśnie rozpoczyna się szkolenie przyszłych pracowników – gmina pozyskała na ten cel odrębne środki z różnych funduszy.

Początek inwestycji planowany jest na maj tego roku, a z początkiem 2019 r. zakład ma rozpocząć normalną pracę.

W Trzebiatowie oprócz umowy związanej z budową nowej trasy rowerowej prowadzącej z Nowielic przez Trzebusz do Mrzeżyna parafowane zostało także porozumienie dotyczące powstania do czerwca 2018 roku przystani jachtowej w porcie morskim w Mrzeżynie.

Tekst i fot. (cm)

Komentarze

bolo
Za to matole, że widać jak w Goleniowie prowadzone są inwestycje. Za to, że myślą nie tylko o sobie i fontannach dla niewiadomo kogo ale i o ludziach po szkole specjalnej, żeby coś dalej mogli normalnie robić. Za to, że jak są inwestycje to jego rzecznik czy zarządu dróg nie opowiada banialuków a On sam potrafi powiedzieć to co normalni ludzie wiedzą, że utrudnienia są nieuniknione żeby polepszyć istniejący stan. itd.
2017-03-11 09:14:36
Za co?
Za co brawo? Że rozdaje pieniądze które dostał? Łaski nie robi za to kasę bierze.
2017-03-10 14:33:28
bolo
Brawo. Krupowicz na Prezydenta Szczecina!
2017-03-10 13:03:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie