czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przedszkolaki i uczniowie w akcji

Przedszkolaki i uczniowie w akcji

Przedszkolaki i uczniowie w akcji
Data publikacji: 2016-11-18 23:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:21
Wywietleń: 1625 173149

Dzień za dniem w nowe pola krokusów zamieniają się kolejne szczecińskie zieleńce. Tempa nie zwalniają w tym dziele zwłaszcza najmlodsi, w tym przedszkolaki i uczniowie szkół.

W czwartkowe przedpołudnie Krokusowa Rewolucja dotarła do przedszkoli publicznych nr 74 i 24. Najpierw na terenie przy ul. 26 Kwietnia 400 cebulek posadziła gromadka dzieci z grupy żeglarzy.Pilnie wysłuchali instrukcji jak należy prawidłowo posadzić krokusowe cebulki a później z ogromnym zaangażowaniem przekuli słowa w czyny.Sylwiusz Mołodecki, który prowadził akcję sadzenia, ogłosił, że kto pierwszy zaobserwuje kwitnące krokusy na wiosnę - otrzyma specjalną nagrodę niespodziankę.

Godzinę później również morskie spotkanie. Mimo kapryśnej aury grupa piratów i żeglarzy z przedszkola nr 27 przy ul. Henryka Pobożnego wzbogaciła krokusowe pola o kolejne 400 cebulek na terenie swojego ogrodu i placu zabaw. Dzieci zostały obdarowane krokusowymi balonikami przez Marię Myśliwiec, jedną z inicjatorek sadzenia kwiatów wiosny i Krokusowej Rewolucji.

Popołudniowe spotkanie także w czwartek z rycerzami Krokusowej Rewolucji miało nadal wodny charakter. Tym razem jednak z powodu obficie padającego deszczu. Tyle że ten nie przestraszył śmiałków - uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 54 im. Janusz Korczaka przy ul. gen. Rayskiego. Na zieleńcu przed szkołą w sąsiedztwie pomnika Króla Maciusia posadzili oni 500 krokusowych cebul. W akcji brali udział członkowie samorządu uczniowskiego, Szkolnego Koła Edukacji Morskiej i Ligi Ochrony Przyrody.

 - Uwielbiam sadzić krokusy i inne kwiaty.W przyszłym roku też wezmę udział w tej akcji- zapewniła Żaneta z kl VId, która sadziła krokusy już kolejny raz.

Wsparciem i pomocą służyli opiekunowie panie Małgorzata Dutka, Lidia Wasilewska i Agnieszka Żeglińska.

Wszystkie krokusy posadzone zostały dziki wsparciu finansowemu z budżetu miasta. ©℗

(MIR, MS)

Fot. Sylwiusz MOŁODECKI

 

Przedszkolaki i uczniowie w akcji Przedszkolaki i uczniowie w akcji Przedszkolaki i uczniowie w akcji

Komentarze

Gargamel
I fajnie że coś się dzieje w temacie. Oby więcej i oby o wiosny!
2016-11-18 23:52:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie