Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kwiatowe kobierce. Mróz niestraszny [GALERIA]

Data publikacji: 14 listopada 2016 r. 12:04
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Kwiatowe kobierce. Mróz niestraszny
 

Nasz krokusowy ekspres nie zwalnia tempa. Przed długim weekendem miał aż trzy przystanki, a tylko pierwszego dnia kolejnego tygodnia, czyli dziś, w poniedziałek czekają go kolejne cztery. 

W czwartkowe południe do jednej z najpożyteczniejszych akcji na rzecz zielonego Szczecina włączyli się znów najmłodsi - tym razem wychowankowie przedszkola nr 50 przy ul. Gila i jego filii przy ul. Junackiej. Razem z przedszkolakami z grup rybek, żabek, sówek i motylków cebulki sadzili współinicjatorzy akcji Maria Myśliwiec i Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów. Dzięki finansowemu wsparciu władz miasta przedszkolaki posadziły 800 szt. krokusowych cebulek. Pomimo mroźnej pogody zabawy było co niemiara. Po zakończeniu sadzenia dzieci otrzymały kolorowe baloniki Krokusowej Rewolucji.

W miniony czwartek przekazane przez Urząd Miejski 1000 szt. krokusowych cebulek sadzili ponownie także uczniowie Gimnazjum nr 34 przy ul. Wojciechowskiego. Tym razem kl.IIa pod opieką Agnieszki Kachniarz.

- Sadzimy wspólnie krokusy już kolejny raz.To niesamowity pomysł i efekt wiosną - mówiła pani Agnieszka. 

Do sadzenia krokusów  na zieleńcu przed szkołą przyłączyli się osobiście dyrektorzy placówki Iwona Potrykus i Krzysztof Pilarz (co widać na zdjęciach).

- Na trawnikach szkolnych mamy już kilkunastotysięczny dywan krokusowy, który planujemy jeszcze powiększyć. Mam nadzieję, że to się uda - dodała pani Iwona.

- Gimnazjum nr 34 zaangażowało się w sadzenie krokusów od pierwszej edycji Krokusowej Rewolucji. Ze względu na pomoc w obsadzeniu wielu miejsc w naszym mieście, szkoła jest określana nazwą krokusowego pogotowia - podkreślał Sylwiusz Mołodecki. - Na ich pomoc zawsze można liczyć. Tak trzymać.

Natomiast w samo południe 11 listopada sadzeniem cebul kwiatów wiosny przy ul. Henryka Dąbrowskiego uczcili Narodowe Święto Niepodległości Spółdzielni Mieszkaniowej "Wiecha". Posadzili 2000 krokusowych cebulek na skarpie przed swoim domem.

- Pierwszy raz sadziliśmy krokusy w ubiegłym roku także 11 listopada. Zakwitły tuż przed Wielkanocą  Był to piękny prezent dla wszystkich mieszkańców. W tym roku prezent otrzymaliśmy także od Kuriera Szczecińskiego, który wsparł naszą akcję 1000 krokusowych cebul - mówiła Magdalena Piaścik, prezes  spółdzielni.

Razem z grupą kilkunastu osób krokusy sadzili pani Dorota i pan Henryk. - Sadzę kwiaty dla mojej żony, która wczoraj miała urodziny. Po zakończeniu zapraszam wszystkich sąsiadów na lampkę szampana i tort urodzinowy - zachęcał zebranych pan Henryk. - To oryginalny i miły sposób złożenia życzeń, a jednocześnie okazja spotkania sąsiadów - podsumował.

W poniedziałek Krokusowa Rewolucja zawita na szczecińskie: Gumieńce do SP 16 przy ul. Chobolańskiej i przedszkola nr 51 przy ul. Krzywej oraz Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego przy ul. Ku Słońcu i LO nr 4 przy ul. św. Kingi.

(MIR)

Zdjęcia: Maria Myśliwiec, Sylwiusz Mołodecki

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA