Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Przed nami kolejny "Spacerek na uniwerek"

Data publikacji: 30 września 2023 r. 15:47
Ostatnia aktualizacja: 01 października 2023 r. 10:13
Przed nami kolejny "Spacerek na uniwerek"
Pierwszy raz "Spacerek na uniwerek"odbył się 1 października ub. roku. Fot. Ryszard Pakieser  

Pierwszego października na ulicach Szczecina zostanie zorganizowany drugi "Spacerek na uniwerek", czyli przemarsz władz rektorskich, pracowników i studentów, który zakończy się piknikiem na Jasnych Błoniach. W ten sposób uczelnie chcą zainaugurować nowy rok akademicki oraz pokazać akademickość Szczecina. Przemarsz wyruszy o godz. 12.00 z pl. Solidarności.

- "Spacerek na uniwerek" to wydarzenie wyjątkowe, szczególnie ważne dla środowiska akademickiego Szczecina. Cieszymy się, że niemalże po 20 latach od powstania tej idei, możemy ją w końcu fizycznie realizować i doczekaliśmy się drugiej edycji. Uniwersytet Szczeciński jest w tym roku organizatorem - mówi rektor US prof. Waldemar Tarczyński. - Razem z nami przemaszerują i zaprezentują się na Jasnych Błoniach takie uczelnie jak: Pomorski Uniwersytet Medyczny - zeszłoroczny organizator, Akademia Nauk Stosowanych Collegium Balticum, Akademia Sztuki, Politechnika Morska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Akademicki Szczecin. Zapraszamy wszystkich szczecinian do wspólnego świętowania nowego roku akademickiego.

Pierwszy raz "Spacerek na uniwerek" odbył się w deszczową sobotę 1 października w zeszłym roku. Choć pogoda nie dopisała, władze rektorskie, studenci oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek przemaszerowali w barwnym orszaku ulicami miasta. 

W tym roku "Spacerek na uniwerek" rozpocznie się o godz. 12.00 na pl. Solidarności. To tam uformują orszak władze rektorskie, studenci i pracownicy szczecińskich uczelni. O wspólny rytm i radosną atmosferę zadba zespół Bloco Pomerania.

Ok. godz. 13.00 na Jasnych Błoniach przy fontannie “Bartłomiejka” rozpoczną się zabawy i prezentacje uczelni w namiotach miasteczka akademickiego. Na mieszkańców czekać będą m.in. mental challenge – ćwiczenia rozwijające koncentrację uwagi, będą gry i zabawy zręcznościowe - Roundnet i mini piłka nożna.

Będzie pokaz szycia chirurgicznego oraz laparoskopii. Chętni będą mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz glukozę we krwi. Dowiemy się, dlaczego statek płynie. Będzie pies robot - Wimuś, który może być wykorzystany w projektach badawczych w aplikacjach takich jak zbieranie danych, mapowanie przestrzeni.

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

joanna od żelka
2023-10-01 09:34:34
dlaczego tusk nie zaprosił joannę od żelka na marsz 1000 serów.
do: @figo
2023-09-30 23:26:25
Odmaszerować!
@figo
2023-09-30 19:09:10
Lepsze takie marsze niż brunatne pseudopatriotów albo obrońców plemników. Oczywiście wszystko w katolickiej miłości i tolerancji dla bliźniego.
@FIGO
2023-09-30 18:57:27
Może jakiś major LWP. W końcu ma spore doświadczenie w pałowaniu ludzi demonstrujących potrzebę wolności
FIGO
2023-09-30 17:13:43
No , a do warszawki na zlot naiwnych kto pojedzie ? !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA