Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Akademicki Szczecin wraca do gry

Data publikacji: 29 września 2023 r. 06:48
Ostatnia aktualizacja: 29 września 2023 r. 12:26
Akademicki Szczecin wraca do gry
Fot. Ryszard PAKIESER  

Najbliższe dni będą bardzo ważne dla szczecińskiego środowiska naukowego. Nasze uczelnie rozpoczynają nowy rok akademicki. A w niedzielę zademonstrują jedność – podczas drugiej edycji akcji „Spacerek na uniwerek”.

Uniwersytet Szczeciński, największa uczelnia na Pomorzu Zachodnim, startuje w piątek o g. 10 w auli przy ul. Krakowskiej 71 – 79. Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny także przygotowuje inaugurację w piątek. Zaprasza na g. 12 do auli budynku Centrum Naukowo-Dydaktycznego Nanotechnologii przy al. Piastów 45. Po uroczystości zaplanowano otwarcie Centrum Zaawansowanych Materiałów i Inżynierii Procesów Wytwarzania.

Politechnika Morska w piątek o g. 18 na Cmentarzu Centralnym organizuje uroczysty apel pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”. Uroczysta inauguracja zaplanowana jest na sobotę na g. 11 przy ul. Jana z Kolna, u podnóża Wałów Chrobrego.

Pomorski Uniwersytet Medyczny, od lat najwyżej oceniana uczelnia w naszym regionie, nowy rok akademicki rozpoczyna w poniedziałek o g. 10 w auli rektoratu przy ul. Rybackiej 1. Akademia Sztuki zaś – 16 października.

W niedzielę przedstawiciele szczecińskich uczelni wspólnie przemaszerują przez miasto, aby pokazać zdolność do kooperacji oraz podkreślić akademickiego ducha naszego miasta. Pomysł takiego wspólnego działania krążył po gabinetach rektorów od dłuższego czasu, ale udało się go zrealizować rok temu.

– Zapraszamy do budowy akademickiego Szczecina – zaapelował prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT, podczas pierwszej edycji „Spacerku na uniwerek”.

W niedzielę wszyscy szczecinianie będą mogli wziąć udział w drugiej edycji tej imprezy. Start: g. 12, pl. Solidarności. Marsz zakończy się na Jasnych Błoniach. Studenci szczecińskich uczelni mają przygotować dla uczestników spaceru wiele atrakcji. ©℗

(as)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hh
2023-09-29 12:13:07
Julcia! Opanuj swoje oPOzycyjne zapędy! Aż tak ci we łbie namieszali, że sama nie umiesz myśleć? Tak ci spieszno do inżynierów i lekarzy? Nikt inny cię nie chce? Wylewaj swoje mądrosci na spędach!
mgr doc dr hab prof
2023-09-29 11:03:12
Miejmy nadzieję, że nauka polska tak dumnie reprezentowana przez: gronostaje, rektorskie berła, długachne tytuły i jeszcze dłuższe artykuły naukowe, pokaże wreszcie co umie i nie trzeba będzie każdego patentu kupować za granicą i organizować ustawicznych zbiórek na zagraniczne operacje ratujące życie naszych dzieci. Ale pozdrawiam i gaudeamus !
Julia
2023-09-29 09:25:21
Miejmy nadzieję, że studenci równie ochoczo pomaszerują do komisji wyborczych aby zagłosować w wyborach do parlamentu za dwa tygodnie. To obowiązek nas wszystkich, a szczególnie powinno zależeć na tym młodym osobom. Nie możemy dopuścić, aby wyrzucono nas z Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA