poniedziałek, 24 września 2018.
Strona główna > Wiadomości > Przeciw kratom i tresurze

Przeciw kratom i tresurze

Przeciw kratom i tresurze
Data publikacji: 2017-09-14 16:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 1468 292204
Protestują, ilekroć do Szczecina przyjeżdża cyrk wykorzystujący zwierzęta. Bo wierzą, że uwolnią „naszych braci mniejszych” od cierpienia, jakim jest tresura, od koszmaru ciasnych klatek, łańcuchów i pęt - barbarzyństwa, jakie nie ma nic wspólnego z prawdziwą sztuką cyrkową.

Obrońcy praw zwierząt postulują wprowadzenie zakazu wykorzystywania czworonogów w kuglarskich sztuczkach. Dlatego protestują wszędzie tam, gdzie przyjeżdża cyrk, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na zniewolenie, ból, stres i na cierpienie, będących gehenną codzienności zwierząt zmuszanych do zachowań wbrew ich naturze. Jak w czwartek (14września), w Szczecinie.

- Ból i cierpienie jest złe i należy je minimalizować, bez względu na płeć, rasę czy gatunek istoty cierpiącej. Gdyby przed laty nie protestowali inni, nadal w cyrkach oglądalibyśmy ludzi niepełnosprawnych, z genetycznymi deformacjami ciała - tłumaczą sens swej walki przedstawiciele BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

Tym razem pikietowali przed Cyrkiem Berolina, w repertuarze wykorzystującym m.in. słonie, wielbłądy, konie i kuce.

Tekst i fot. (an)

Na zdjęciu: Tym razem pikietowali przed Cyrkiem Berolina...

Przeciw kratom i tresurze Przeciw kratom i tresurze Przeciw kratom i tresurze Przeciw kratom i tresurze

Komentarze

:)))
@BASTA wyjeżdża na misję! ciekawe ile zubrow zginie po wycince tysiecy drzew w puszczy bialowieskiej ?
2017-09-16 08:17:26
:)
@Karo,nie ogladaj bolszewickiej bolanda dezinfo to nie bedziesz zmanipulowany
2017-09-16 08:15:43
111111111
Wynocha z tym cyrkiem jak najdalej od Szczecina ,rada miejska zakazala im na terenach miasta organizowania takich spendow , mieszkancy okolicy chca miec spokoj a nie wieczny parking i weekendowe najazdu januszy ,grazyn ze swoimi brajanami i dzesikami ktorym meczenie zwierzat nie przeszkadza.
2017-09-16 08:13:23
BASTA wyjeżdża na misję!
Władze niemieckie rozstrzelały na zachodnim brzegu Odry wolno żyjącego, pokojowo usposobionego polskiego żubra! BASTA pakujcie plecaki! Pora z protestem przekroczyć granicę!
2017-09-15 21:24:49
Do... gh
To jeszcze nie zauwazyles/as i nie wiesz, ze stara Milosc... "nie rdzewieje" ? Przeciez az 70-letnich nawykow, tylko w nie cale 2 lata - tak szybko nie zmienisz ? Byc moze czesc Naczelnej Redakcji... po-trzebuje jeszcze dodatkowych 68 lat, by wpierw zrozumiec i osiagnac "jako-taka rownowage" ?! A pozniej dopiero zobaczymy...??
2017-09-15 10:59:13
WOcia
Całe 17 osób protestujących... Ciekawe ile w tym czasie odwiedziło cyrk??? !7 na 400 000 mieszkańców Szczecina nie licząc okolic... kiedy pójdziecie po rozum do głowy że ludzie chcą widzieć w cyrku zwierzęta???
2017-09-15 09:13:40
gh
Ciekawe dlaczego Kurier tak często pisze o właśnie tej grupie, przecież w Szczecinie i okolicach dzieje się dużo dobrego o czym można i powinno się pisać. Dla mnie tak częste informowanie o grupie oszołomów trąci próbą wypromowania ich za wszelką cenę. Nb pierwsza lepsza impreza w pubie jest liczniejsza, a hasła tam wznoszone są dużo ciekawsze niż przez tych pod cyrkiem :)
2017-09-15 08:50:03
cyrk
Niech walczą o godne traktowanie zwierząt, a nie trzymanie ich w cyrku, jako samo w sobie.
2017-09-15 07:05:54
JANEK
"Aktywiści" od siedmiu boleści. Najpierw pomóżcie zwierzętom ze schronisk!!!! Ile zbiórek karmy czy innych rzeczy przeprowadziliście??? Nic, tylko drzeć mordy potraficie!!! Ciągle te same twarze, ter same wyświechtane zdjęcia i bełkot przez megafon!!!!! A po "akcji" - na piwko?
2017-09-15 03:59:03
Tylko Uwazajcie...
Bo jak z tego czy moze innego Cyrku, bedzie wreszcie chcial dolaczyc do Was... jakis "Dobrze Wytresowany" Lew, Tygrys czy GorilLa - to od razu odechce sie Wam tej "Maniffo-Demonstracji" ! I ciekawe... czy na ta "Maniffe" wszysyscy dostaliscie Wolne, Urlop czy Przepustke oraz Pozwolenie z MOPR-u i MOPS-u... jak itp. Instytucji ?? A gdzie byli Wasi Opiekunowie, jak i czesc z Was... jak jeszcze gorzej "Tresowano" i Meczono Ludzi w latach 1945-2015 !!!
2017-09-15 00:03:11
klodi
Oni są śmieszni. Ludzie nie mają co do garnka włożyć, a oni będą drzeć mordkę, bo wydaje im się, że kucyk w cyrku się nudzi.
2017-09-14 23:35:15
Honorat
Braci mniejszych? To niech staną obok słonia, wielbłąda czy konia i zobaczą, kto jest mniejszy. No z tym kucem to bym się zgodził...
2017-09-14 23:06:09
żenua
Musiał i jego cudaki znowu w akcji.
2017-09-14 20:05:20
OK.2010
KTO finansuje tą wolno stojącą ekipę szumnie nazwaną BASTA Walczą z kim ? moje zdanie z własną głupotą tak też można.
2017-09-14 18:42:09
@ karo
Załóż klapy na oczy, chłopa wsadź na plecy i ruszajcie na Pardubicką.
2017-09-14 18:07:31
Karo
Jestem za cyrkiem ze zwierzętami. Według tych aktywistów niedługo nauczenie psa podawania łapy będzie zbrodnią. Zachowajmy swój rozsądek i nie dajmy sobą manipulować przez oszołomstwo.
2017-09-14 17:04:56