niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przebudowa w ruchu ciągłym

Przebudowa w ruchu ciągłym [GALERIA, FILM]

Przebudowa w ruchu ciągłym
Data publikacji: 2016-06-13 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1027 139056

Mija już tydzień od wprowadzenia nowej organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulic Mickiewicza, Reduty Ordona, Żołnierskiej, Wernyhory, Czorsztyńskiej i Janickiego w Szczecinie, ale część kierowców wciąż gubi się i bywa, że utyka w ślepych zaułkach. Pełną para ruszyły roboty rozbiórkowe na połówce odcinka torowiska w ul. Mickiewicza między jej skrzyżowaniami z ulicami Brzozowskiego oraz Reduty Ordona i Wernyhory, jak też wykopki na tej ostatniej.

Regularnie każdego dnia można oglądać auta zawracające ul. Janickiego od ul. Mickiewicza. Wyjazd z niej w tę ostatnią jest zablokowany. Podobnie zresztą jak i wjazd z ul. Mickiewicza w ul. Janickiego. O czym uprzedzają stosowne znaki drogowe i tablice z komunikatami o objazdach z powodu robót. Warto zatem patrzeć na znaki zamiast nadkładać drogi.

Po zamieszaniu z wahadłową regulacją przejazdu tramwajów po jednym torze przy pomocy sygnalizacji świetlnej, ekipy krakowskiej spółki ZUE, generalnego wykonawcy inwestycji, przeszły na skuteczniejszy – jak się okazało - przy dużej liczbie kursów tramwajów aż trzech linii 4, 5 i 7 sposób kierowania ruchem. Na sterowanie przy pomocy łączności telefonicznej między robotnikami dyżurującymi w rejonie obu tzw. przelotek, czyli łącznic tymczasowych sąsiednich torów, którzy dają znak składom tramwajów do odjazdu z przystanków w kierunku Krzekowa i w kierunku centrum.

Działający przez pierwsze dni zmian przystanek przesiadkowy tuż za skrzyżowaniem ul. Mickiewicza z ul. Wernyhory dla autobusów linii 53, 74, 75, 80 w kierunku zajezdni i dalej także do Krzekowa oraz osiedla Zawadzkiego-Klonowica, został odsunięty o kilkadziesiąt metrów od starego rozjazdu w ul. Wernyhory. Teraz znajduje się naprzeciwko tymczasowego przystanku dla autobusów, które jadą ul. Wernyhory w kierunku centrum, przez pobliskie osiedla do Pomorzan, Zakładów Piekarniczych, Mierzyna i linii 105 do miejscowości w gminie Dobra. W ich rejonie wyznaczone zostało tymczasowe przejście przez jezdnię dla pieszych.

Koparki i brygady robotników spółki KML, podwykonawcy inwestycji, od minionego tygodnia demontują właśnie odcinek starego, wyłączonego w tym miejscu z eksploatacji, toru w kierunku pętli na Krzekowie. Rozpoczęły się również prace ziemne – koparki przygotowują rowy pod nowe instalacje infrastruktury podziemnej. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym

Komentarze

f.
Oznakowanie o objeździe powinno zaczynać się od ronda przy kosciele, a nie za pętlą na krzekowie.
2016-06-14 10:16:53
@Herszt
czy Pan Szanowny woli energopolowych przeciągaczy terminów? :-)
2016-06-13 20:54:01
Herszt
Znowu ZUE? Ktoś znowu na podatkach szczecinian kręci lody...
2016-06-13 19:54:24
Ch. Eng.
Dlaczego nie wprowadzono tymczasowo przejazdu przez tory z ul Janickiego w stronę śródmieścia. Tak samo mozna by wprowadzić ruch dwukierunkowy na Łukasińskiego od Mickiewicza do Czorsztyńskiej. Bywalcy El Greco nchcieli sie zgodzić?
2016-06-13 15:56:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie