piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Przebudowa w ruchu ciągłym

Przebudowa w ruchu ciągłym [GALERIA, FILM]

Przebudowa w ruchu ciągłym
Data publikacji: 2016-06-13 14:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 845 139056

Mija już tydzień od wprowadzenia nowej organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulic Mickiewicza, Reduty Ordona, Żołnierskiej, Wernyhory, Czorsztyńskiej i Janickiego w Szczecinie, ale część kierowców wciąż gubi się i bywa, że utyka w ślepych zaułkach. Pełną para ruszyły roboty rozbiórkowe na połówce odcinka torowiska w ul. Mickiewicza między jej skrzyżowaniami z ulicami Brzozowskiego oraz Reduty Ordona i Wernyhory, jak też wykopki na tej ostatniej.

Regularnie każdego dnia można oglądać auta zawracające ul. Janickiego od ul. Mickiewicza. Wyjazd z niej w tę ostatnią jest zablokowany. Podobnie zresztą jak i wjazd z ul. Mickiewicza w ul. Janickiego. O czym uprzedzają stosowne znaki drogowe i tablice z komunikatami o objazdach z powodu robót. Warto zatem patrzeć na znaki zamiast nadkładać drogi.

Po zamieszaniu z wahadłową regulacją przejazdu tramwajów po jednym torze przy pomocy sygnalizacji świetlnej, ekipy krakowskiej spółki ZUE, generalnego wykonawcy inwestycji, przeszły na skuteczniejszy – jak się okazało - przy dużej liczbie kursów tramwajów aż trzech linii 4, 5 i 7 sposób kierowania ruchem. Na sterowanie przy pomocy łączności telefonicznej między robotnikami dyżurującymi w rejonie obu tzw. przelotek, czyli łącznic tymczasowych sąsiednich torów, którzy dają znak składom tramwajów do odjazdu z przystanków w kierunku Krzekowa i w kierunku centrum.

Działający przez pierwsze dni zmian przystanek przesiadkowy tuż za skrzyżowaniem ul. Mickiewicza z ul. Wernyhory dla autobusów linii 53, 74, 75, 80 w kierunku zajezdni i dalej także do Krzekowa oraz osiedla Zawadzkiego-Klonowica, został odsunięty o kilkadziesiąt metrów od starego rozjazdu w ul. Wernyhory. Teraz znajduje się naprzeciwko tymczasowego przystanku dla autobusów, które jadą ul. Wernyhory w kierunku centrum, przez pobliskie osiedla do Pomorzan, Zakładów Piekarniczych, Mierzyna i linii 105 do miejscowości w gminie Dobra. W ich rejonie wyznaczone zostało tymczasowe przejście przez jezdnię dla pieszych.

Koparki i brygady robotników spółki KML, podwykonawcy inwestycji, od minionego tygodnia demontują właśnie odcinek starego, wyłączonego w tym miejscu z eksploatacji, toru w kierunku pętli na Krzekowie. Rozpoczęły się również prace ziemne – koparki przygotowują rowy pod nowe instalacje infrastruktury podziemnej. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym Przebudowa w ruchu ciągłym

Komentarze

f.
Oznakowanie o objeździe powinno zaczynać się od ronda przy kosciele, a nie za pętlą na krzekowie.
2016-06-14 10:16:53
@Herszt
czy Pan Szanowny woli energopolowych przeciągaczy terminów? :-)
2016-06-13 20:54:01
Herszt
Znowu ZUE? Ktoś znowu na podatkach szczecinian kręci lody...
2016-06-13 19:54:24
Ch. Eng.
Dlaczego nie wprowadzono tymczasowo przejazdu przez tory z ul Janickiego w stronę śródmieścia. Tak samo mozna by wprowadzić ruch dwukierunkowy na Łukasińskiego od Mickiewicza do Czorsztyńskiej. Bywalcy El Greco nchcieli sie zgodzić?
2016-06-13 15:56:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie