Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Komunikacja na Dni Morza (akt. 1)

Data publikacji: 09 czerwca 2016 r. 13:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Komunikacja na Dni Morza
 

Z powodu zamknięcia ulic na czas imprez związanych z Dniami Morza dojazd w rejon organizowanych z tej okazji imprez, jak i sprawny powrót do domów mają zapewnić zmiany niektórych tras, dodatkowe linie i kursy autobusów i tramwajów. Pierwsze korekty już obowiązują.

Od czwartkowego poranka autobusy linii 70 kursują objazdem w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” ul. Jana z Kolna, Trasą Zamkową i ul. Matejki do pl. Rodła. Przystanek „Starzyńskiego” został przeniesiony na ul. Matejki przy filharmonii. Natomiast w kierunku Kamieńca od pl. Rodła al. Wyzwolenia przez pl. Żołnierza Polskiego, ulicami Farną, Sołtysią, Wyszyńskiego i Nabrzeże Wieleckie, pomijając przystanki „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” znajduje się czasowo u zbiegu pl. Żołnierza Polskiego i ul. Farnej.

Autobusy linii nocnej 526 kursować będą objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej stałą trasą, według normalnego rozkładu jazdy.

Nowinki od czwartkowego świtu także na liniach tramwajowych. Na linii nr 12 ZDiTM zlecił kursy dojazdowe w relacji z dawnym dworcem Niebuszewo objazdem ul. Matejki i pl. Hołdu Pruskiego. Działa również dodatkowa linia nr 16 w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej ul. Wyszyńskiego, Bramą Portową, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ulicami Matejki, Malczewskiego, Parkową i Dubois, a dalej trasą „szóstki” do Gocławia. Tramwaje kursują według specjalnego rozkładu jazdy co 12-20 minut.

W piątek (10.06.) od godz. 18 oraz w sobotę (11.06.) i w niedzielę (12.06.) od godz. 10 kolejne zmiany. Wykaz poniżej.

Autobusy linii 53 – do przystanku „Dworzec Morski” dojeżdżać będą ulicami Łady i Jana z Kolna (przystanki wspólne z linią 526) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót na skrzyżowaniu ul. ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej. W pozostałych godzinach kursy stałą trasą.

W noce z piątku na sobotę (10/11.06.), z soboty na niedzielę (planowane zamknięcie ogródków 1:00, zakończenie pokazu fajerwerków o godz. 23:15) i późnym wieczorem w niedzielę, 12 bm. po zakończeniu imprezy ok. godz. 23 komunikację z nadodrzańskich bulwarów, z centrum i dworca głównego PKP zapewnią do Niebuszewa, Pomorzan, Lasu Arkońskiego, Krzekowa, Basenu Górniczego, Gumieniec, Gocławia, pętli Turkusowa, osiedli Słonecznego i Bukowego, Zdrojów, Przecławia i polickiego osiedla Chemik, a także z pętli Basen Górniczy m.in. do Klucza, Zdrojów, Załomia, Wielgowa dodatkowe kursy tramwajów i autobusów z częstotliwością co 10-30 minut linii: 2, 3, 7, 8, 12, 16, 53, 75, 81, 107, A, B, 55, 96, 65, 71 i 73. Ponadto nr 887 – pl. Rodła (odjazd z peronu dla linii 101) – Podbórz trasą: pl. Rodła – Komuny Paryskiej – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Duńska – Podbórz. Autobusy zatrzymywać się mają na wszystkich przystankach na trasach przejazdów. Szczegółowe informacje o relacjach i odjazdach na HYPERLINK "http://www.zditm.szczecin.pl" www.zditm.szczecin.pl.


Linie nocne 521, 522, 523, 524, 526, 528, 531 i 532 obsługiwać będą autobusy przegubowe.

Aby ułatwić mieszkańcom Szczecina i turystom dojazd na Dni Morza w pociągach kursujących do i ze stacji Szczecin Główny w granicach miasta (tj. Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy) honorowane będą wszystkie bilety jednorazowe i okresowe oraz ulgi obowiązujące w regulaminie i cennikach przewozów uchwalonych przez radnych Szczecina. W tej sprawie obowiązuje specjalne porozumienie zawarte ze spółką REGIO Przewozy Regionalne.

 

UWAGA!!! Przystanek autobusu linii 107 z Placu Rodła został przeniesiony na drugą stronę ulicy, przy PZU. Do niedzieli będzie łączony z końcowym linii autobusowej 59. Stosowne informacje znajdują się na przystankach.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA