poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komunikacja na Dni Morza

Komunikacja na Dni Morza (akt. 1)

Komunikacja na Dni Morza
Data publikacji: 2016-06-09 13:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1078 138417

Z powodu zamknięcia ulic na czas imprez związanych z Dniami Morza dojazd w rejon organizowanych z tej okazji imprez, jak i sprawny powrót do domów mają zapewnić zmiany niektórych tras, dodatkowe linie i kursy autobusów i tramwajów. Pierwsze korekty już obowiązują.

Od czwartkowego poranka autobusy linii 70 kursują objazdem w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” ul. Jana z Kolna, Trasą Zamkową i ul. Matejki do pl. Rodła. Przystanek „Starzyńskiego” został przeniesiony na ul. Matejki przy filharmonii. Natomiast w kierunku Kamieńca od pl. Rodła al. Wyzwolenia przez pl. Żołnierza Polskiego, ulicami Farną, Sołtysią, Wyszyńskiego i Nabrzeże Wieleckie, pomijając przystanki „Teatr Współczesny” i „Jarowita”. Przystanek „Starzyńskiego” znajduje się czasowo u zbiegu pl. Żołnierza Polskiego i ul. Farnej.

Autobusy linii nocnej 526 kursować będą objazdem w obu kierunkach od przystanku „Wyszyńskiego” przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej stałą trasą, według normalnego rozkładu jazdy.

Nowinki od czwartkowego świtu także na liniach tramwajowych. Na linii nr 12 ZDiTM zlecił kursy dojazdowe w relacji z dawnym dworcem Niebuszewo objazdem ul. Matejki i pl. Hołdu Pruskiego. Działa również dodatkowa linia nr 16 w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej ul. Wyszyńskiego, Bramą Portową, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ulicami Matejki, Malczewskiego, Parkową i Dubois, a dalej trasą „szóstki” do Gocławia. Tramwaje kursują według specjalnego rozkładu jazdy co 12-20 minut.

W piątek (10.06.) od godz. 18 oraz w sobotę (11.06.) i w niedzielę (12.06.) od godz. 10 kolejne zmiany. Wykaz poniżej.

Autobusy linii 53 – do przystanku „Dworzec Morski” dojeżdżać będą ulicami Łady i Jana z Kolna (przystanki wspólne z linią 526) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót na skrzyżowaniu ul. ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej. W pozostałych godzinach kursy stałą trasą.

W noce z piątku na sobotę (10/11.06.), z soboty na niedzielę (planowane zamknięcie ogródków 1:00, zakończenie pokazu fajerwerków o godz. 23:15) i późnym wieczorem w niedzielę, 12 bm. po zakończeniu imprezy ok. godz. 23 komunikację z nadodrzańskich bulwarów, z centrum i dworca głównego PKP zapewnią do Niebuszewa, Pomorzan, Lasu Arkońskiego, Krzekowa, Basenu Górniczego, Gumieniec, Gocławia, pętli Turkusowa, osiedli Słonecznego i Bukowego, Zdrojów, Przecławia i polickiego osiedla Chemik, a także z pętli Basen Górniczy m.in. do Klucza, Zdrojów, Załomia, Wielgowa dodatkowe kursy tramwajów i autobusów z częstotliwością co 10-30 minut linii: 2, 3, 7, 8, 12, 16, 53, 75, 81, 107, A, B, 55, 96, 65, 71 i 73. Ponadto nr 887 – pl. Rodła (odjazd z peronu dla linii 101) – Podbórz trasą: pl. Rodła – Komuny Paryskiej – Przyjaciół Żołnierza – Krasińskiego – Duńska – Podbórz. Autobusy zatrzymywać się mają na wszystkich przystankach na trasach przejazdów. Szczegółowe informacje o relacjach i odjazdach na HYPERLINK "http://www.zditm.szczecin.pl" www.zditm.szczecin.pl.


Linie nocne 521, 522, 523, 524, 526, 528, 531 i 532 obsługiwać będą autobusy przegubowe.

Aby ułatwić mieszkańcom Szczecina i turystom dojazd na Dni Morza w pociągach kursujących do i ze stacji Szczecin Główny w granicach miasta (tj. Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy) honorowane będą wszystkie bilety jednorazowe i okresowe oraz ulgi obowiązujące w regulaminie i cennikach przewozów uchwalonych przez radnych Szczecina. W tej sprawie obowiązuje specjalne porozumienie zawarte ze spółką REGIO Przewozy Regionalne.

 

UWAGA!!! Przystanek autobusu linii 107 z Placu Rodła został przeniesiony na drugą stronę ulicy, przy PZU. Do niedzieli będzie łączony z końcowym linii autobusowej 59. Stosowne informacje znajdują się na przystankach.

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie