sobota, 18 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Protesty nie pomogły. Maszt w Jezierzycach powstanie

Protesty nie pomogły. Maszt w Jezierzycach powstanie

Protesty nie pomogły. Maszt w Jezierzycach powstanie
Data publikacji: 2017-09-23 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 1993 293263

Mimo protestów mieszkańców, interwencji radnych i polityków, piętrzenia przed inwestorem administracyjnych i środowiskowych przeszkód, strunobetonowa wieża telekomunikacyjna stanie jednak w środku szczecińskiego osiedla Jezierzyce.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie uchylił decyzje prezydenta Szczecina i wojewody zachodniopomorskiego w sprawie odmowy wydania pozwolenia na budowę wieży telefonii komórkowej w Szczecinie-Jezierzycach.

– Zdaniem sądu obydwie decyzje odmowne podjęte zostały z naruszeniem prawa – powiedział Stanisław Kosiński, właściciel gruntu w Jezierzycach, na którym powstać ma 56-metrowa wieża GSM. – Nie podzielił też zdania protestujących o negatywnym wpływie wieży na zdrowie ludzi i środowisko.

S. Kosiński, który po ogłoszeniu wyroku WSA nie ukrywał radości, stwierdził, że przeciwnicy inwestycji, w tym niektórzy radni, świadomie rozpętali histerię i posługiwali się nie do końca prawdziwymi informacjami o szkodliwości przekaźników telefonii komórkowej.

Przypomnijmy, że prawie dwa lata temu prezydent Szczecina wydał decyzję lokalizacyjną dla wspomnianej inwestycji. Po przygotowaniu dokumentacji technicznej oraz niezbędnych zezwoleń i opinii operator telefonii komórkowej złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Kiedy, zgodnie z procedurą, o planach inwestora powiadomiono mieszkańców, rozpoczął się protest.

Decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie jest prawomocna. Przeciwnikom pozostaje obecnie jedynie możliwość wniesienia kasacji. ©℗ 

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 września 2017 r.

R.K. Ciepliński

Na zdjęciu: Mieszkańcy Jezierzyc niejednokrotnie protestowali przeciwko planom postawienia w pobliżu ich domów 56-metrowego masztu telefonii komórkowej.

Fot. Robert Stachnik/Archiwum

Komentarze

Maciej
@ Terminator - to, że statek zbudowano w niemieckiej stoczni to nie znaczy, że to był niemiecki statek. To co, te wszystkie statki, które zbudowano w polskich stoczniach (np. Stoczni Szczecińskiej im. Warskiego), sprzedawane do innych krajów, to były polskie statki? Zanim kogoś zaczniesz pouczać, sam zacznij czytać ze zrozumieniem.
2017-09-25 20:56:47
Jas
Na co dzień wszyscy protestujący używają telefonów komórkowych ale masztów nie chcą totalna hipokryzja ,jak z budową autostrad wszędzie tylko nie pod ich domem ale autostrady oczywiście chcą,ciekawe ilu z protestujących pali papierosy codziennie czy spożywa alkohol no ale to nie szkodzi przecież ....
2017-09-24 08:22:47
Terminator
@maciej. Maciejewicz nie był nigdy niemieckim statkiem? Sam się poducz, a przynajmniej coś przeczytaj zanim pierdoły zaczniesz wypisywać. A mieszkańców Jezierzyc szkoda!
2017-09-24 07:20:36
Maciej
Nie pokazuj się w Jezierzycach Wojtek bo zostaniesz bez portek. Co ci mieszkańcy Jezierzyc zawinili, tłuku? A "Maciejewicz" nigdy nie był niemieckim statkiem. Poducz się trochę, niedouku jeden. Nie namawiaj do rzucania masztem, bo jeszcze podczas takiego rzucanie maszt może cię trafić w ten durny łeb.
2017-09-23 22:19:06
Grrrrrr
Wiadomo, kto w sądzie jest :/
2017-09-23 20:03:22
Wojtek
A już myślałem, że kawał złomu z poniemieckiej krypy, zwany masztem maciejewicza, trafi do Jezierzyc. Szkoda! Może i to paskudztwo im tam wrzucić? :)
2017-09-23 18:49:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strajk, którego nie można zapomnieć
Water Show Szczecin 2018
Pyromagic 2018: Fajerwerki wystrzeliły
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy