sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Stacja w lesie

W KURIERZE. Stacja w lesie

W KURIERZE. Stacja w lesie
Data publikacji: 2016-08-31 06:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Wywietleń: 667 151955

– Jesteśmy przerażeni tą wielką wieżą telefonii komórkowej, która leży w Lesie Arkońskim na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Świętego Brata Alberta. My tu w pobliżu mieszkamy, a nikt nas nawet nie poinformował o takiej decyzji. Przecież taka wieża promieniuje i będzie wpływała na nasze zdrowie.

Takich niepokojących sygnałów od ludzi mieszkających w pobliżu, między innymi na ulicach Śródleśnej i Podleśnej, otrzymaliśmy więcej. Wszyscy wyrażali swoje oburzenie tym, że „nic o takiej inwestycji nie wiedzieli” i wyrażali zdziwienie, że wieża, a fachowo mówiąc stacja bazowa telefonii komórkowej, stanie w pobliżu boiska, po którym ganiają młodzi ludzie.

Ośrodek mieści się w pięknym miejscu, wśród dorodnych drzew Lasu Arkońskiego przy ul. Świerkowej. Spacerujący i biegający w tym rejonie mieszkańcy zwracają uwagę na leżącą jeszcze na ziemi wieżę i na wybudowany już dla niej fundament. – Widać, że jest już po zawodach, bo nikt by nie przywoził tego barachła, gdyby nie miał na to zgody. Teraz będą nas atakować promieniami – powiedział mi starszy pan spacerujący z pieskiem. Inny zaś dodał, że „to jest teren wydzierżawiony od miasta, dlatego pewnie nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia”.

Maszt rzeczywiście jest ogromny. Tak długi, że trudno zrobić mu zdjęcie w całości. Później dowiaduję się, że ma aż 45 metrów wysokości. Trzeba będzie użyć specjalistycznego sprzętu, by go bezpieczne posadowić na przygotowanym już fundamencie. Zasięgnięcie języka w ośrodku na jego temat jest akurat niemożliwe, bo trwają tam egzaminy poprawkowe. Wygląda na to, jak powiedział mi napotkany spacerowicz, że jest już „po zawodach”.

Więcej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 31 sierpnia 2016 r.

Tekst i fot. Marek OSAJDA

W KURIERZE. Stacja w lesie

Komentarze

jad0
Starszym mieszkańcom tej dzielnicy ich obawom nie dziwię się, ale ignorancji dziennikarza bardzo. Fizyka była mu obca i pewnie dlatego nic na ten temat nie przeczytał.
2016-08-31 20:50:54
Piptr K.
Robiem co chcem. I co mi zrobicie buraki, cebulaki.
2016-08-31 12:50:10
Aga
A co na to zarządy spółdzieli mieszkaniowych, wspólnot, które tak chętnie zgadzają się na instalacje takich "urzadzeń" na dachach budynków mieszkalnych?
2016-08-31 10:45:55
@
Sprawa jest znacznie prostsza niż się wydaje. Przeanalizujmy wiec. Operator sieci komórkowej, zapewne wynajął za grube pieniądze teren na którym stanie maszt. Teren jest we władaniu..... kurii szczecińskiej. A że brat, miłościwie nam panującego jest...... więc z pozwoleniami raczej problemu nie było. Nie opodatkowane pieniądze popłyną gzie ? I ten maszt nikomu nie będzie przeszkadzał , ale wiatraki na polach już tak , bo pieniądze do kurii już nie płyną.....
2016-08-31 10:45:51
HogoFogo
Z dwojga złego na pewno dla okolicznych mieszkańców jest lepszy maszt "długi" niż "krótki". "Atak promieniami" będzie wówczas mniej skuteczny. Swoja drogą: przeraża jeden maszt postawiony w lesie, podczas gdy w gęstszej zabudowie maszty takie stoją co kilkaset metrów - i to nikogo nie przeraża.
2016-08-31 09:01:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie