poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Stacja w lesie

W KURIERZE. Stacja w lesie

W KURIERZE. Stacja w lesie
Data publikacji: 2016-08-31 06:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:13
Wywietleń: 850 151955

– Jesteśmy przerażeni tą wielką wieżą telefonii komórkowej, która leży w Lesie Arkońskim na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Świętego Brata Alberta. My tu w pobliżu mieszkamy, a nikt nas nawet nie poinformował o takiej decyzji. Przecież taka wieża promieniuje i będzie wpływała na nasze zdrowie.

Takich niepokojących sygnałów od ludzi mieszkających w pobliżu, między innymi na ulicach Śródleśnej i Podleśnej, otrzymaliśmy więcej. Wszyscy wyrażali swoje oburzenie tym, że „nic o takiej inwestycji nie wiedzieli” i wyrażali zdziwienie, że wieża, a fachowo mówiąc stacja bazowa telefonii komórkowej, stanie w pobliżu boiska, po którym ganiają młodzi ludzie.

Ośrodek mieści się w pięknym miejscu, wśród dorodnych drzew Lasu Arkońskiego przy ul. Świerkowej. Spacerujący i biegający w tym rejonie mieszkańcy zwracają uwagę na leżącą jeszcze na ziemi wieżę i na wybudowany już dla niej fundament. – Widać, że jest już po zawodach, bo nikt by nie przywoził tego barachła, gdyby nie miał na to zgody. Teraz będą nas atakować promieniami – powiedział mi starszy pan spacerujący z pieskiem. Inny zaś dodał, że „to jest teren wydzierżawiony od miasta, dlatego pewnie nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia”.

Maszt rzeczywiście jest ogromny. Tak długi, że trudno zrobić mu zdjęcie w całości. Później dowiaduję się, że ma aż 45 metrów wysokości. Trzeba będzie użyć specjalistycznego sprzętu, by go bezpieczne posadowić na przygotowanym już fundamencie. Zasięgnięcie języka w ośrodku na jego temat jest akurat niemożliwe, bo trwają tam egzaminy poprawkowe. Wygląda na to, jak powiedział mi napotkany spacerowicz, że jest już „po zawodach”.

Więcej w środowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 31 sierpnia 2016 r.

Tekst i fot. Marek OSAJDA

W KURIERZE. Stacja w lesie

Komentarze

jad0
Starszym mieszkańcom tej dzielnicy ich obawom nie dziwię się, ale ignorancji dziennikarza bardzo. Fizyka była mu obca i pewnie dlatego nic na ten temat nie przeczytał.
2016-08-31 20:50:54
Piptr K.
Robiem co chcem. I co mi zrobicie buraki, cebulaki.
2016-08-31 12:50:10
Aga
A co na to zarządy spółdzieli mieszkaniowych, wspólnot, które tak chętnie zgadzają się na instalacje takich "urzadzeń" na dachach budynków mieszkalnych?
2016-08-31 10:45:55
@
Sprawa jest znacznie prostsza niż się wydaje. Przeanalizujmy wiec. Operator sieci komórkowej, zapewne wynajął za grube pieniądze teren na którym stanie maszt. Teren jest we władaniu..... kurii szczecińskiej. A że brat, miłościwie nam panującego jest...... więc z pozwoleniami raczej problemu nie było. Nie opodatkowane pieniądze popłyną gzie ? I ten maszt nikomu nie będzie przeszkadzał , ale wiatraki na polach już tak , bo pieniądze do kurii już nie płyną.....
2016-08-31 10:45:51
HogoFogo
Z dwojga złego na pewno dla okolicznych mieszkańców jest lepszy maszt "długi" niż "krótki". "Atak promieniami" będzie wówczas mniej skuteczny. Swoja drogą: przeraża jeden maszt postawiony w lesie, podczas gdy w gęstszej zabudowie maszty takie stoją co kilkaset metrów - i to nikogo nie przeraża.
2016-08-31 09:01:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy wybierasz się do restauracji lub kawiarni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie