sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wieży w Jezierzycach nie będzie?

Wieży w Jezierzycach nie będzie?

Wieży w Jezierzycach nie będzie?
Data publikacji: 2017-05-16 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-23 17:04
Wywietleń: 3898 256838

Wszystko wskazuje na to, że o losach kontrowersyjnej inwestycji – budowy ponad 50-metrowej wieży telefonii GSM w Jezierzycach zadecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny. Wojewoda podtrzymał decyzję gminy Szczecin o niewydaniu pozwolenia na budowę. Przeciwko projektowi budowy wieży protestowali mieszkańcy i ekolodzy.

Zdaniem przeciwników inwestycji – budowa wieży telekomunikacyjnej w samym środku osiedla Jezierzyce, na terenie parku przyrodniczego to pomysł nie do przyjęcia. Obiekt taki mógłby bowiem negatywnie wpływać na środowisko, zdrowie mieszkańców, a także oszpeciłby chroniony prawem pejzaż.

Mieszkańcy Jezierzyc, którzy od ponad roku protestują przeciwko lokalizacji masztu w samym środku osiedla, zwracali uwagę na błędy merytoryczne i luki w dokumentacji przygotowanej przez inwestora.

Zdaniem Włodzimierza Kotwasa, jednego z przeciwników inwestycji, dokumentacja inwestora była bardzo uboga. A tymczasem wieża zlokalizowana miałaby być na terenie chronionym. Podkreślał on, że to obszar w Naturze 2000, w otulinie parku krajobrazowego Puszcza Bukowa.

©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 16 maja 2017 r.

R.K. CIEPLIŃSKI

Fot. domena publiczna

Komentarze

Japierdole
Przeciez zasieg w telefonach byl zawsze nawet gdy maszty nie byly wogole widoczne wiec po co tyle tego stawiaja ? !
2019-07-23 16:24:55
lll
@Rysio bo tak wysoko ich głowa nie sięga albo nawet nie wiedza o tym, mysla ze to glosniki do dzwonow itd. buhahhaha ,pozatym pod samą anteną jest najmniejsze promieniowanie a najgorzej jest dookola :)jak tam w Płoni dziewczyny nadal na trasie stoją i łapią autostopowiczow? mieszkancom to nie przeszkadza nikomu nic nie zgłaszaja, tylko miedzy sobą komentuja w autobusie linii 79 ,72 lub 73 , i nagle pol autobusu glowe odwraca hahahha żenada
2017-05-17 16:05:11
Anzelm
Do ognika,Na Niemierzyńskiej jest Miasto. Jezierzyce powinny przejść pod władzę wójta gminy St.Czarnowo,tam nie ma żadnego związku z Miastem.
2017-05-17 12:54:41
Rysio
Prawie na każdej wieży kościelnej SĄ nadajniki albo widoczne albo sprytnie ukryte. Czemu nie protestujecie?
2017-05-17 08:40:50
Sedina2008
Tak trzymać! Proszę wyłączyć wszystkie anteny GSM w promieniu odziaływania na otulinę parku krajobrazowego Puszcza Bukowa. Wprowadzić zakaz ruchu pojazdów mechanicznych, zlikwidować komunikację miejską, zdemontować wszystkie rozsiewające fala elektromagnetyczne linie energetyczne. A do tego może uda się stworzyć klatkę Faraday"a w celu ochrony od oddziaływania satelitów?
2017-05-17 08:09:17
co jak
A telefony komórkowe macie? macie - to oddajecie
2017-05-17 07:48:37
@ognik
Chyba nie mieszkasz na najwyższym piętrze pod tymi nadajnikami!?
2017-05-17 07:21:49
pzpr
Brawo mieszkańcy, walczcie o swoje. Swoją drogą, czy to tylko zbieżność nazwisk, czy wymieniony przeciwnik lokalizacji to ten sam, który został ogłoszony kłamcą lustracyjnym?
2017-05-17 07:00:10
Jas
Sie obudzili z Puszczą Bukową i Natura 2000 hah a jak tam mysliwi działaja to cisza,jak trwa nielegalny wyrąb lasu także cisza a tu nagle maszcik przeszkadza im ale zasie w telefonie kazdy chce, moze operatorzy zlikwiduja zasieg gsm w rejonie Jezierzyc wtedy mieszkancy beda zadowoleni, zadnego promieniowania.
2017-05-17 00:19:06
TZ.
Bardzo dobra decyzja. Żadnych wież, żadnych wiatraków tam, gdzie cieszymy oko pięknem krajobrazu.
2017-05-16 23:47:42
ognik
I co ma piernik do wiatraka!? Co ma otulina do rusztowania wieży. U mnie przy ul. Niemierzyńskiej na budynku stoi 6 wież GSM i przysłowiowy pies z kulawą nogą się nie nie zainteresował zdrowiem mieszkańców, o ekologach nie wspomnę i nikt nie protestuje!
2017-05-16 21:01:21