sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Protest przed prokuraturą. „Sędzio Piebiak, kim jest szef?"

Protest przed prokuraturą. „Sędzio Piebiak, kim jest szef?"

Protest przed prokuraturą. „Sędzio Piebiak, kim jest szef?"
Data publikacji: 2019-09-11 16:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-12 15:00
Wywietleń: 843 414297

„Zacznijmy od zera. Ziobro do dymisji". To hasło z jednego z transparentów, które przed gmach szczecińskiej Prokuratury Okręgowej przynieśli w środę (11 września) protestujący przeciwko niszczeniu praworządności w kraju i uzależnianiu postępowań sądowych oraz prokuratorskich od woli polityków. Manifestacja trwała pół godziny.

Dlaczego właśnie w środę? Bo tego dnia miało się odbyć postępowanie dyscyplinarne przeciwko prok. Krzysztofowi Parchimowiczowi. Żeby okazać mu wsparcie, działacze opozycji w piętnastu polskich miastach, m.in. Stargardzie, Szczecinie i Świnoujściu, zaplanowali pikiety wsparcia. Kiedy sprawa została nagłośniona, a pikiety miały być zorganizowane również w innych miejscach, posiedzenie zostało odwołane.

- Ale to nas nie powstrzyma od wyrażenia naszego zdania - twierdzi Danuta Sobczak-Domańska. - Dlatego mimo to przyszliśmy. Chcemy pokazać prokuratorom, że nie są sami. Że kiedy będą bronić naszych praw, mogą liczyć na nasze wsparcie.

Protestujący uważają, że Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratura Generalna pod rządami PiS niszczy w Polsce praworządność.

- Temu służyły działania grupy Kasta Watch. Temu służą też liczne postępowania dyscyplinarne wobec sędziów i prokuratorów - argumentują. - Ale minister sprawiedliwości i prokurator generalny boi się opinii publicznej. Cała partia boi się reakcji ulicy na swoje bezprawne działania. Zwłaszcza w kampanii wyborczej.

Tekst i fot. (lw)

Komentarze

Hmm
O czym pisać? Z kolegami jutro zabierzemy taką "grupę" protestującą, czy też trafimy na artykuł w KSZ?
2019-09-12 14:12:44
ON
ooooooooooooooooo nie mają koszulek KONSTYTUCJA !.Ci idioci nie mają co robić i próbują sprawdzić się na ulicy.Pytanie: czy zaprosili KODOWCÓW, czy była tam AGRESYWNA RUDA ZE SŁYNNĄ BLOGIERKĄ klaudią S.SZKODA bo RUDA ZROBIŁABY ZADYMĘ a Klaudia-prymityw zaśpiewałaby jakąś arię.SZKODA SŁÓW
2019-09-12 12:33:36
dante
Dawno ich niebyła obrońców NADZWYCZAJNEJ KASTY ile wam placom przyszli sędziowie ???
2019-09-12 12:17:58
Do pytających pod sądem
Sędzia Piebak jest (Wikipedia); W latach 2009–2010 członek zespołu ekspertów ds. reformy wymiaru sprawiedliwości powołanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Od 2011 stały współpracownik Banku Światowego przy przygotowywaniu raportów Doing Business, czyli został ekspertem w 2009-2010. PO_czytajcie co jest „zgodne z prawem“ (zięć), a co nie jest wg. PO (syn Kuchcińskiego); https://www.tvp.info/44347761/ziec-poslanki-po-otrzymal-z-budzetu-panstwa-100-tys-zl-to-zgodne-z-regulaminemZięć posłanki PO otrzymał z budżetu państwa 100 tys. zł. „To zgodne z regulaminem”
2019-09-12 09:29:36
$
Ile płacą za takie ośmieszanie, gdzie się zgłosić?
2019-09-12 07:15:36
glowny kadrowy UM Ino
szefem ulicy i zagranicy i internetu jestem ja i moj tato czasem i moja mama! niech sobie wszystkie lumpy z ulicy w Szczecinie to zapamietaja!
2019-09-12 01:13:23
do wszystkich PO_j..w
- właśnie "naczelny ścigacz" złodzieji (także złodzieji z PełO) PO_zostanie na swym stanowisku! ....Czekam kiedy "osobnicy odpowiedzialni, introwertyczni, natomiast charakteryzujący się dużym stopniem roztargnienia" lub "kochający pendrajwy" bądą siedzieć w pierdlu jak ten co ukradł batonika.,,,Jeszcze PO_czekam, mam czas inaczej "pisdzielcy" będą jeść szczaw i mirabalki.
2019-09-12 00:42:36
kiysi
ostatnie podrygi magicznej kasty i jej powinowatych rodzinek.....hahahahah nadchodzi koniec i czas rozliczen
2019-09-11 22:15:25
@Ku pamieci...
Ile ci płacą za te kłamstwa?
2019-09-11 21:54:45
Wiking46
Garstka mącicieli robi hucpę....a już czołówka w gazecie,nie wygłupiajcie się dziennikarzyny!
2019-09-11 21:25:30
dp @ inz SOCHA
- nic nie PO_radzisz, to są tacy którym "ktoś wsadził świeczkę" i osobnicy odpowiedzialni, introwertyczni, natomiast charakteryzujący się dużym stopniem roztargnienia" lub "kochający pendrajwy".
2019-09-11 21:16:23
inz SOCHA
sądy rostrzygajcie sprawy a nie polityka trzeba było studiować politologię a nie prawo
2019-09-11 19:05:15
Kasta watch
Chcemy reformy wymiaru sprawiedliwosci. Lepsze sady mniej biurokracji i politykierstwa
2019-09-11 18:44:32
Ku pamięci...
JAK TO BYŁO ZA ADOLFA I CZY TERAZ NIE JEST BARDZO PODOBNIE? 1. Problem w tym, że KACZYŃSKI NAPRAWDĘ IDZIE W ŚLADY HITLERA! Demokratyczne wybory (głosami sfrustrowanych i zniechęconych, ale nie większości społeczeństwa) wywindowały do władzy ludzi obiecujących "dobrą zmianę". 2. Władza została skupiona w ręku jednostki - przy pozorach parlamentaryzmu i praworządności. 3. Wola ludu stała się pretekstem do wprowadzania szybkich rozwiązań systemowych (stanęła ponad prawem). 4. Zapanował kult wodza - nieomylnego, wielkiego stratega, troszczącego się o dolę prostego ludu. 5. Struktury demokratycznego państwa prawa zostały podporządkowane władzy (w tym prokuratura i sądownictwo). 6. Prawa mniejszości (etnicznych, seksualnych, politycznych etc.) przestały być szanowane, a przedstawiciele tych mniejszości stali się obiektem pogardy i represji. 7. Opozycja straciła prawo głosu. 8. Przeciwnicy i krytycy "zmiany" i przełomu uznawani byli za wrogów i ludzi, których należy usunąć z drogi. 9. Stworzony został system, w którym szansę na robienie kariery otrzymały jednostki mierne, intelektualnie ostające od przywódców, lecz wierne i fanatyczne. 10. Odwoływano się do retoryki narodowej, ze wskazaniem na "wolę ludu". 11. Społeczeństwo miało tworzyć monolit kierujący się tymi samymi wartościami (niechęć i agresja wobec jednostek czy grup odstających od "słusznego" schematu). 12. Państwo przejęło kontrolę nad życiem jednostki (stosując indoktrynację - od najmłodszych lat, inwigilację i rozbudowując aparat propagandy). 13. Narodowi socjaliści (tak tak, ci od Hitlera) postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie. Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP. __ Joseph Goebbels, przemówienie do sędziów 24.7.1934: „Silne państwo musi mieć możliwość usuwania nienadających się urzędników. Odnosi się to również do sędziów. Koncepcja nieusuwalności sędziów zrodziła sie w obcym świecie intelektualistów, w świecie wrogim Narodowi!”
2019-09-11 18:43:58
Zaraz, zaraz... i STOP !
A kiedy po-rozliczacie sie z Wasza 68-letnia LEWO-rzadnoscia.... z lat 1945-2015 (-2 lata !) A wiec: oczekujemy wpierw od-PO-wiedzi...
2019-09-11 18:36:45
hehehe
Jakieś niedobitki KODziarzy - 6 osób i już czołówka w Kurierze?! Można chyba powiedzieć że tej siły już nikt nie powstrzyma, to koniec PIS!!
2019-09-11 18:31:53
Janusz
Garstka oszołomów i rozrabiaczy oglupionych przez TVN wznieca rozroby i sieją zamęt.
2019-09-11 17:56:53
itd
KOlejna odmiana kodziarzy.Spadajcie na drzewo!
2019-09-11 17:44:57
To oczywiste
Szefem jest Ziobro
2019-09-11 17:29:13
?
Jakaś pani mówi o prokuratorach - " będa bronić naszych praw ' ? Prokuratorzy ? Obrońcami ? Na ulicy to są ... ulicznicy / drobnie przestępcy / ? Szef , to ten z Inowrocławia ?
2019-09-11 17:21:03