piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Kraj > Dymisja „w poczuciu odpowiedzialności za reformę sądownictwa”

Dymisja „w poczuciu odpowiedzialności za reformę sądownictwa”

Dymisja „w poczuciu odpowiedzialności za reformę sądownictwa”
Data publikacji: 2019-08-20 17:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:52
Wywietleń: 1137 409330

W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce Ministra Sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu - napisał w oświadczeniu przesłanym PAP wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Zapewnił przy tym, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które pracował całe życie.

- Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby - oświadczył Piebiak.

W ten sposób wiceszef MS odniósł się do doniesień portalu onet.pl. W poniedziałek portal ten opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, materiałów, które miały służyć kompromitowaniu sędziów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra Piebiaka.

Zaznaczył on, że wielokrotnie był atakowany przez "media i sędziów wrogich reformie".

- Publikowano w prasie i w Internecie informacje nieprawdziwe oraz odnoszące się do mojego prywatnego życia. Byłem ofiarą hejtu inspirowanego przez przeciwników zmian w sądownictwie. Nieprzypadkowo kłamstwa pojawiają się bezpośrednio przed wyborami parlamentarnymi. Mają uderzyć nie we mnie, ale w reformy. Są narzędziem walki politycznej - podkreślił. Wskazał przy tym, że jego rezygnacja wynika z poczucia odpowiedzialności za powodzenie reform.

- Ma chronić sprawę, której służę, a nie dawać satysfakcję oszczercom. Ich kłamstw dowiodę przed sądem. Nie chcę, aby wysuwane pod moim adresem oszczerstwa stały się pretekstem do ataków na zmiany w sądownictwie, na które czekały miliony Polaków - zaznaczył Piebiak.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro z dezaprobatą przyjął doniesienia portalu onet.pl dot. wiceministra Łukasza Piebiaka i zażądał wyjaśnienia sprawy. Rzecznik resortu sprawiedliwości Jan Kanthak w rozmowie z PAP podkreślił, że wiceminister Piebiak oddał się do dyspozycji ministra Ziobry już w poniedziałek wieczorem.

- Minister, z dezaprobatą przyjął okoliczności opisane w artykule i zażądał wyjaśnienia sprawy. Po powrocie z zagranicznego urlopu wiceminister Piebiak złożył wyjaśnienia. Minister Ziobro poprosił o rezygnację - zaznaczył Kanthak. Jednocześnie podkreślił, że Ministerstwo Sprawiedliwości stanowczo dementuje informacje podawane przez niektóre media, jakoby opisana przez portal Onet internetowa hejterka była zatrudniona w MS lub współpracowała z ministerstwem w jakiejkolwiek formie.

PO-KO - komentując doniesienia - stwierdziło, że odejść powinien także Ziobro. Z kolei Lewica zapowiedziała zawiadomienie o całej sprawie prokuratury.

(pap)

Fot. Twitter/Łukasz Piebiak

Komentarze

Nowosc!
Ja uwazam, ze postepowania sadowe ida za szybko oraz ze sedziowie powinni zarabiac 3 razy wiecej a immunitet sedziego powinien oznaczac totalny zakaz sprawdzania sedziego(taki zapis powinien byc w konstytucji) nalezy rowniez usunac z przepisow wszelkie terminy i zostawic je do decyzji sadu
2019-08-21 22:18:33
Pisowskie szambo wypłynęło i smród rozlał się po kraju.
A poniżej zaczadzeni fejkami i przekupieni 500+ PISwyborcy udają, że to perfumeria.
2019-08-21 22:16:00
itd
Dodalbym do tej listy niejakiego milionera ziemskiego zurka-niezawislego.
2019-08-21 14:16:11
dziwny kraj
gdzie pare tysiecy tzw autorytetow prawniczych doi ciezka kase z interpretacji konstytucji napisanej przez TW''alek'' kwasniewskiego,mazowieckiego,ktory z noblstka-stalinska pisali do bieruta o kare smierci dla torturowanego biskupa Kaczmarka i ksiezy kuri krakowskiej w kazamatach ub.
2019-08-21 14:11:21
mysl
Giersdorf,Tuleya,Laczewski,Rzeplinski,Markiewicz,gaciarek,Milewski,Stepien-magister w tvn nazywany profesorem .Ha! Ha! ha! niezawistni ,,niezalezni''
2019-08-21 13:59:33
to już NIE ŻARTY
To co się ujawnia to największy skandal RP, wstyd , brak słów , to brzmi niewiarygodnie , Minister daje narzędzia do hejtowania sędziów !!! no i co z tym zrobić ? ale i tak się wybronią !!! i to jest najsmutniejsze III Idźmy na wybory w październiku ... w każdym cywilizowanym kraju ... Minister Sprawiedliwości (ba nawet Premier) już by zostali zdymisjonowani . U nas Pan Ziobro będzie bohaterem. TVP INFO się kompromituje na całość ....
2019-08-21 12:32:05
placek balbina
#cdn - Ci sędziowie byli przede wszystkim w przedszkolu lub podstawówce i oglądali film "O dwóch takich co ukradli księżyc". Do dzisiaj nie lubią złodziei. Jeżeli wypisujecie głupoty pisowskie trole pamiętajcie, że na serwerach zostaje "pesel" waszego komputera lub smartfona.
2019-08-21 10:34:04
stara sprawa
25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.
2019-08-21 09:47:47
Myśl
Dzisiejsza władza traktuje Polskę jak partyjny folwark, uważa że wszystko jej wolno i wszysto jej się należy. Prokuratura jest już polityczna, sądy powszechne też. Wobec niepokornych prokuratorów i niezawisłych sędziów władza PIS+ stosuje zamordyzm i prześladowanie rodem z PRL, czy na wzór np. rządów Putina w Rosji. Ścigane są zgłaszające przestępstwa ofiary, chronieni ich prześladowcy, jeśli są ze strony władzy (jedynej właściwej).
2019-08-21 09:02:45
Andriej Wyszynski dalej zywy w sadach
Trzeba wprowadzic do sadow lawnikow dobrze oplacanach, bo sedziowie sa delikatnie mowiac wypaleni a na pewno niekompetentni - niech ten sedzia co atakuje miniatra wypowie sie na temat czy sad w sprawie Kraski wykazal sie nalezyta starannoscia, nie badajac jednego z dowodow? Nalezyta Starannosc a nie rzucanie blota na wybory do sejmu w obronie kasty - Stowarzyszenie Sedziow
2019-08-21 07:36:55
na czyje zlecenie działał Piebiak?
czy Pani Emilia dostanie ochronę? Kto płacił Pani Emilii, i i czy były to pieniądze publiczne?
2019-08-21 00:34:38
Cala Stara Kaste ...
Trzeba wpierw "wywrocic do gory nogami" i wywiezc na Smietnik Historii... a nie zawierac jeszcze jakies "PO-rozumienia"... ???
2019-08-21 00:05:17
JAN BURY
CEJROWSKI MIAL RACJE WYPOWIADAJAC SLOWA O NADZWYCZAJNEJ KASCIE''WSZYSCY WONT''SEDZIOWIE-POLTYCY LATAJACY PO ROZNYCH TVN IWIECACH KODZIARZY Z SWIECZKAMI POWINNI BYC USUWANI Z STANU SEDZIOWSKIEGO.
2019-08-20 23:20:18
cdn
gdzie byli ci niezawisli sedziowie gdy sadzono zbrodniarzy komunistycznych ?
2019-08-20 22:21:31
Odwagi
Tu jest potrzebna sejmowa komisja
2019-08-20 20:58:55
Jak można
Jak można płacić trollom za rozsiewanie po necie fałszywych informacji? Ile od Ziobry skasował Matecki?
2019-08-20 20:57:54
warto zobaczć
Oko press afera Piebiaka, Pojawia się Dariusz Matecki, płatny troll ministerstwa. Kandydat na posła w nagrodę.
2019-08-20 20:38:22
Myśl
Wygląda to na reaktywację dawnych SB/UB przez władzę PIS+. Hejtowanie sędziów zaczęła chyba Polska Fundacja Narodowa. Na czyje zlecenie? Pan kandydat na posła Matecki, też nieźle się przy hejcie napracował, o czym można przeczytać. Pan Piebiak nie jest jedynym 'sędzią', który hańbi tę funkcję.
2019-08-20 20:24:47
///////
https://oko.press/afera-piebiaka-zaangazowane-wiecej-osob-powiazanych-z-resortem-ziobry tutaj macie szczegoły, jeszcze z wolnych i dzialajacyh mediow ,ale po jesieni 2019 ich juz nie bedzie -tylko turcja i wegry z mixem wenezueli
2019-08-20 20:12:24
Śp.Stalin
Pislamska zakłamana łajza!
2019-08-20 18:32:34
Nowomowa
Człowiek nieodpowiedzialny odchodzi... w poczuciu odpowiedzialnosci