Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Prokuratura zbada szpital

Data publikacji: 06 września 2016 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Prokuratura zbada szpital
Prokuratorzy będą dochodzić dlaczego w sytuacji, gdy lecznica utraciła płynność finansową, nie wdrożono postępowania naprawczego.  

Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła dochodzenie w sprawie białogardzkiego szpitala. Śledczy sprawdzają, czy od kwietnia 2012 roku do września 2014 roku doszło do nieprawidłowości przy wypełnianiu obowiązków przez dyrektora placówki oraz członków zarządu powiatu, którym z racji nadzoru podlegała lecznica.

O naruszeniu podstawowych zasad gospodarowania środkami publicznymi prokuraturę zawiadomił radny powiatowy Andrzej Siwek, reprezentujący barwy Platformy Obywatelskiej. Zdaniem radnego poprzez działania decydentów wzrosło zadłużenie placówki o 12,9 mln zł. Prokuratorzy będą dochodzić dlaczego w sytuacji, gdy lecznica utraciła płynność finansową, nie wdrożono postępowania naprawczego.

Sprawą zajmowała się już Prokuratura Rejonowa w Białogardzie, ale na początku kwietnia odmówiła ona wszczęcia śledztwa. Nie dopatrzyła się bowiem znamion czynu zabronionego. ©℗

Przemysław Weprzędz

Fot. Artur Bakaj

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i w e-wydaniu z 7 września 2016 roku.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA