sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Prokurator chce więcej

Prokurator chce więcej

Prokurator chce więcej
Data publikacji: 2016-08-09 15:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:09
Wywietleń: 1313 147746

Rok temu potrącił śmiertelnie pięćdziesięcioletniego szczecinianina. Sąd skazał go na trzy miesiące pozbawienia wolności oraz rok prac społecznych. Tymczasem prokurator uważa, że taki wyrok jest za niski.

O sprawie poinformowało PR Szczecin. Przypomnijmy, że chodzi o wypadek, do jakiego doszło w lipcu 2015 r. na alei Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Był niedzielny wczesny wieczór, ok. godz. 18.55.

- Lewym pasem jechała mazda, prawym natomiast nieoznakowany policyjny ford. Mazda najpierw uderzyła w przechodnia, następnie w radiowóz. Wówczas policjant stracił panowanie nad fordem - wjechał na tramwajowe tory, na koniec zaś wylądował na ścianie budynku. Policjanci zostali ranni, ale szybko wypisano ich ze szpitala - tak wówczas opisywaliśmy zdarzenie.

Początkowo zresztą budziło ono sporo kontrowersji, bowiem internauci sugerowali, że wina leżała po stronie mundurowych. Dość szybko jednak te spekulacje zostały ukrócone, dowody były jednoznaczne. Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał mężczyzna siedzący za kierownicą mazdy, w chwili tragedii był trzeźwy. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz poręcznie majątkowe. Kilka tygodni temu sąd zdecydował o trzymiesięcznym pozbawieniu wolności dla 37-latka, „dołożył" również prace społeczne. Tyle że prokurator uważa, że kara jest nieadekwatna do przestępstwa - chce dwunastu miesięcy pozbawienia wolności.

- Napisana została apelacja, jeszcze nie została rozpatrzona - wyjaśnia Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

(kol)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy