Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Po służbie zatrzymał sprawcę kolizji

Data publikacji: 09 sierpnia 2016 r. 09:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Po służbie zatrzymał sprawcę kolizji
 

Policjant z Posterunku Policji w Białym Borze będąc po służbie zatrzymał mężczyznę, który kilkanaście minut wcześniej spowodował kolizję na terenie miasta, jak się okazało nie jedną. Zatrzymany 23-latek podczas ucieczki z miejsca kolizji popełnił szereg wykroczeń, za które będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem. 

Informację o kierującym, który oddalił się z miejsca kolizji dyżurny szczecineckiej komendy przekazał patrolowi ruchu drogowego ze Szczecinka, który niezwłocznie udał się na miejsce. W tym samym czasie w centrum Białego Boru policjant będący po służbie zauważył, jak kierujący pojazdem osobowym marki Fiat Siena z dużą prędkością wjeżdża na trawnik i uszkadza baner reklamowy, po czym usiłuje zbiec z miejsca zdarzenia. Policjant zatrzymał go.

- Patrol ruchu drogowego, który dojechał na miejsce potwierdził, że ten sam kierujący kilka minut wcześniej był sprawcą kolizji w innej części miasta. Co więcej 23-latek już od samego początku nie chciał współpracować z policją podając fałszywe dane osobowe. Jako sprawca wielu wykroczeń młody mieszkaniec Włocławka odpowie jeszcze za jedno przewinienie. Mundurowi w trakcie kontroli ustalili, że młody mężczyzna jest pod działaniem środków odurzających w postaci amfetaminy - informuje mł. asp. Anna Matys.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. (k)

Fot. Robert STACHNIK 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stop narkomanom
2016-08-09 10:35:17
W tekście chyba jest pomyłka, bo powinno być: "...grozi kara pozbawienia wolności OD 2 lat".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA