Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Nowe schronisko – duża inwestycja

Data publikacji: 25 lutego 2016 r. 12:02
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Nowe schronisko – duża inwestycja
 

Gdzie zostanie zbudowane Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie? Na ten temat dzisiaj (25 lutego) rozmawiają radni podczas wspólnego posiedzenia dwóch resortowych komisji: ds. Inicjatyw Społecznych oraz ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska RM.

Dyskusja odbywa się w terenie. Podczas posiedzenia wyjazdowego radni odwiedzają proponowane przez magistrat lokalizacje dla przyszłej inwestycji: Dolinę Siedmiu Młynów oraz tzw. psią polanę przy ul. Chopina. Ostatnia z nich, choć dobrze skomunikowana i usytuowana w przepisowej odległości 150 m od siedzib ludzkich, wzbudziła sporo kontrowersji ze strony mieszkańców Osowa i Skarbówka – listy protestacyjne przesłali do prezydenta Szczecina. Stąd m.in. podczas dzisiejszego posiedzenia wyjazdowego do odwiedzenia nowy punkt na mapie miasta, brany pod uwagę pod budowę przytuliska dla zwierząt: Leśniczówka/Gajówka Owczary, położona w odległości około 1,3 km od krańca ul. Jaworowej (Głębokie – Pilchowo).

Radni odwiedzić mają także obecne schronisko przy al. Wojska Polskiego. Remontowane tylko ostatnio, doraźnie, znacznym nakładem sił i środków, a jednak pozbawione szans na uzyskanie wysokiego standardu, współcześnie – w cywilizowanych krajach - wymaganego dla  tego rodzaju placówek. Ze zbyt małym terenem, uniemożliwiającym rozbudowę schroniska o pełnowymiarowy, zgodny z obowiązującymi przepisami, wybieg dla psów, jak również o woliery przy tzw. domu kota.

Tekst i fot. (an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dobry czlowiek
2016-02-26 23:14:26
Warunki dla zwierząt najlepsze na końcu Jaworowej.Widac radni zrozumieli ze psy muszą mieć spokój i mieszkańcy muszą mieć spokój.Wtedy jest równowaga.A tereny wokół wystarczające aby budować wybiegi dla psów i domki dla kotów.Wdziecznosc zwierząt i mieszkańców zapewniona.Radni zobaczyli ze Lansowanie lokalizacji która budzi kontrowersje społeczne jest nieuzasadnione.Kierowniczka schroniska sama jest zdziwiona faktem że ktoś usiłuje wcisnąć schronisko na Osowie,w bliskim sąsiedztwie trasy komunikacyjnej Chopina która docelowo będzie rozbudowana.
Lokalizacja schroniska na Skarbówku - jestem za!
2016-02-26 18:38:44
Kto protestuje na Skarbówku? Ci, którzy zaadoptowali sobie działki na domki jednorodzinne i "kłapią" teraz jęzorami. Może nadzór budowlany pofatygował by się na Skarbówek i sprawdził, czy "altanki" mają przepisowe wymiary. Myślę, że po takiej kontroli nie byłoby problemu z lokalizacją schroniska, bo w odległości 1-2 nie ocalał by żaden dom nielegalnie wybudowany.
animal
2016-02-26 08:00:30
Wystarczy porównać ile zwierząt jest w wymienionych przez Pana/Panią schroniskach, a ile w szczecińskim. Obecnie psów jest niecała setka, jest to spowodowane nie tylko aktywnością wolontariuszy, ale i dobrze skomunikowaną lokalizacją, a zwierzęta proszę mi wierzyć mają tam spokój. To nie jest centrum miasta, z uwagi na małą liczebność często siedzą w boksach pojedynczo, mogą również korzystać z pobliskiego wybiegu i spacerów w pobliskim lasku arkońskim. Ja pisze o Szczecinie, każde miasto jest na swój sposób specyficzne. W naszym mieście chodzi jedynie o to, by pozbyć się schronu za góry za lasy,a nie o spokój zwierząt.
do animal
2016-02-25 15:34:43
Czyli w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Olsztynie, a nawet Dobrej, Stargardzie, czy Berlinie nikt nie fatyguje się po zwierzę, bo jest daleko od centrum? Człowieku, bądź chociaż obiektywny, opamiętaj się i zapoznaj się z obowiązującymi standardami w lokalizacji takich obiektów. Spokój zwierząt przede wszystkim, a to gwarantuje oddalenie od ludzi.
animal
2016-02-25 14:05:49
Do skrajnych dzielnic nikt nie pofatyguje się po zwierzę, najłatwiej "co z oczu to z serca", a to właśnie ludzie odpowiadają za bezdomność zwierząt, egoiści.
człowiek
2016-02-25 13:56:35
Nie jestem ani bezdomnym psem ani kotem, ale CZŁOWIEKIEM.Może władze Szczecina zamiast budowania "wypasionego" przytuliska dla kolejnych pseudo-obrońców zwierząt - z dobrymi etatami dla "swoich" - zwiększą wydatki na realną pomoc dla bezdomnych i biednych LUDZI... A psami i kotami powinni zajmować się ich właściciele, a nie schroniska...
Schronisko
2016-02-25 12:54:42
Rozmowy na temat lokalizacji schroniska mogą być prowadzone wyłącznie w oparciu o argumenty, a te ewidentnie przemawiają za mieszkańcami Osowa i okolicznymi działkowcami. Skoro mowa o europejskich standardach dla schronisk, to dlaczego nie bierze się przykładu z miast europejskich, w których schroniska są zlokalizowane w znacznej odległości od centrum miast, z dala od mieszkańców, w ciszy i spokoju, nie wadząc żadnym domostwom? P.S. Na stronie Rady Miasta jest tabelka z programem wyjazdowych posiedzeń Komisji RM. Dlaczego w planie na dziś wpisano tylko 2 lokalizacje? Gdzie reszta propozycji, gdzie prawobrzeże, gdzie skrajnie dzielnice Szczecina?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA