Środa 28 września 2022r. 
REKLAMA

Problemy z wodą w Świnoujściu. To efekt dużej awarii (akt. 2)

Data publikacji: 2022-04-13 13:17
Ostatnia aktualizacja: 2022-04-13 18:01
Problemy z wodą w Świnoujściu. To efekt dużej awarii
Fot. Marek Klasa  

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w wodzie ze stacji Granica stwierdzono niewielką ilość bakterii z grupy Coli, nie ma jednak szkodliwych bakterii kałowych.

Obecnie lewobrzeżna część miasta zasilana jest tylko ze stacji uzdatniania „Wydrzany”, która
podaje wodę o parametrach wody zgodnych z normą. Woda z ujęcia „Wydrzany” dostarczana do odbiorców jest bezpieczna i nadaje się do spożycia. To jednak powoduje znaczne obniżenie ciśnienia wody. Na wyższych piętrach może nie być jej wcale. Utrudnienia mogą potrwać do piątku do godzin popołudniowych - dodaje ZWiK.

Ponadto Zakład zaapelował, by dzieci uczęszczające do miejskich przedszkoli i żłobków pozostały w czwartek (14 kwietnia) w domach. A dzieci, które nie będą miały zapewnionej opieki i przyjdą do placówek miały ze sobą wodę.

(mh)

***

Wcześniejsza informacja

Znamy szczegóły awarii, do jakiej doszło na ujęciu wody „Granica”. Jak nas poinformował Radosław Wrzeszcz z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu, doszło do zanieczyszczenia wody w jednej ze studni, z której czerpana jest woda do ujęcia.

- Pojawiła się brudna woda. Na razie nie wiemy co było przyczyną zanieczyszczenia. To może być jakaś pęknięta rura, będziemy to sprawdzać. Musimy zrobić badania wody a to potrwa, bo studni mamy sporo. Liczę, że do świąt uda nam się wznowić pracę ujęcia. Na razie ciśnienie wody w kranach jest obniżone. To może być problem dla mieszkańców, którzy mieszkają na trzecich piętrach i wyżej – tłumaczy R. Wrzeszcz.

(rj)

***

Wcześniejsza informacja

Awaria ujęcia wody spowodowała obniżenie ciśnienia w sieci wodociągowej w lewobrzeżnej części Świnoujścia (wyspa Uznam). W efekcie trzeba liczyć się z jej zupełnym brakiem w kranach od drugiej kondygnacji wzwyż - informuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu.

ZWiK zapowiada, że utrudnienia potrwają do piątku (15 kwietnia) do godz. 15. Zastrzega jednak, że czas ich trwania może ulec wydłużeniu.

Ogólnodostępny punkt poboru wody w Świnoujściu znajduje się przy bramie wjazdowej na ul. Daszyńskiego 38 (siedziba działów technicznych ZWIK przy skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i Steyera).


(k)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kari
2022-04-13 14:46:02
A jest jakaś informacja, czy woda jest zdatna do użycia?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA