wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Próba sił w sejmiku?

Próba sił w sejmiku?

Próba sił w sejmiku?
Data publikacji: 2015-11-26 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2347 42473

Szykuje się próba sił w sejmiku zachodniopomorskim. W grudniu może się pojawić wniosek o odwołanie przewodniczącej Teresy Kaliny (PO). Wynik głosowania ma pokazać, na ile szabei może liczyć PiS.

Prawo i Sprawiedliwość nie zrezygnuje z walki o sejmik. Podobno czas trwają rozmowy z osobami, które mogą opuścić koalicję PO-PSL. Ale zmiana układu sił w sejmiku nie jest prosta. Niedawno koalicja (19 radnych na 30) została wzmocniona o dwa mandaty radnych niezrzeszonych - Artura Nycza i Adama Ostaszewskiego (obaj byli kiedyś w kiedyś SLD).

Informacja o tym, że PiS w całej Polsce rusza na podbój sejmików (15 na 16 sejmików jest zarządzanych dziś przez PO-PSL) pojawiła się w październiku, zaraz po wygraniu przez partię Jarosława Kaczyńskiego wyborów parlamentarnych. Ludowcy zapewniają, że koalicja jest pewna.

Bez „wyciągania” radnych z klubów PO i PSL, PiS nie ma co marzyć o przejęciu  władzy w sejmiku zachodniopomorskim. Papierkiem lakmusowym układu sił może być wniosek o odwołanie przewodniczącej sejmiku Teresy Kaliny (formalnie powodem mają być uwagi merytoryczne do jej pracy). Wniosek w tej sprawie musi złożyć co najmniej jedna czwarta składu sejmiku. Wynik głosowania pokaże, jak zachowają się radni z PO i PSL, z którymi politycy PiS rzekomo prowadzą rozmowy w sprawie zmiany władzy.

Sejmik województwa ma wpływ na obsadę zarządu województwa. Temu z kolei podlega Urząd Marszałkowski. Zarząd województwa zarządza też Regionalnym Programem Operacyjnym. ©℗

(masz)

Na zdjęciu: Dlaczego może się pojawić wniosek o odwołanie przewodniczącej sejmiku Teresy Kaliny?

 

 

Komentarze

POżegnanie się zbliża,
niektorzy urzednicy moga sie juz pakowac :)
2015-11-27 08:41:12
Sejm-ik
Dwie szable porzuciły już swoje czerwone ideały, więc może być ciekawie. Najważniejsze, że Pani Przewodnicząca nie musi się martwić o swoją posadę dyrektorską w podstawówce.
2015-11-27 06:51:05
Czas na zmiane,
I w sejmiku zachodniopomorskim godziny PO-stkomunistow wraz z PSL...sa juz PO-liczone ! !
2015-11-26 23:04:39

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie