piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowi radni w sejmiku

Nowi radni w sejmiku

Nowi radni w sejmiku
Data publikacji: 2015-11-16 13:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 912 37880

Agnieszka Przybylska i Krzysztof Nieckarz z PiS zostaną nowymi radnymi województwa. We wtorek będą zaprzysiężeni na sesji sejmiku w Wałczu.

Zmiana w sejmiku to efekt wyniku wyborów parlamentarnych. Do Sejmu dostali się Krzysztof Zaremba i Paweł Szefernaker - obaj z Prawa i Sprawiedliwości. O tym, kto teraz zajmie ich miejsca w sejmiku, decydują wyniki wyborów samorządowych z 2014 r. Na liście PiS w okręgu wyborczym, w którym rok temu startował Krzysztof Zaremba (okręg szczecińsko-policki), kolejny najwyższy wynik osiągnęła Agnieszka Przybylska. I dlatego to ona we wtorek zostanie nową radną. Z kolei w okręgu Pawła Szefernakera kolejny najwyższy wynik miał Krzysztof Nieckarz (okręg koszalińsko-sławieńsko-szczecinecki). 

Agnieszka Przybylska ma 53 lata. Jest pedagogiem i publicystką. Działa społecznie. Początkowo pracowała jako nauczyciel, później kolejno jako dziennikarz zajmujący się publicystyką społeczną i zagadnieniami związanymi z poradnictwem rodzinnym oraz jako kierownik Ośrodka „Z pomocą rodzinie” Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Szczecinie. Współtworzyła Centrum Wspierania Rodzicielstwa od Poczęcia oraz organizowała konferencje o działaniach na rzecz rodziny.

Krzysztof Nieckarz ma 52 lata i mieszka w Polanowie. Wykształcenie wyższe zdobył na kierunku administracja. Pracuje jako asystent w biurze europosła (do tej pory Marka Gróbarczyka) w Koszalinie. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miejskiej w Polanowie.

Sejmik zachodniopomorski liczy 30 radnych. We wtorek radni będą obradować na sesji wyjazdowej w Wałczu. ©℗

(masz)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Nadzieja,
Oby tylko Ci nowi Radni, byli jak najmniej bez-Radni na przyszlosc ??
2015-11-16 23:40:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie