sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koalicja dwa plus dwa

Koalicja dwa plus dwa

Koalicja dwa plus dwa
Data publikacji: 2015-11-12 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2625 37104

- Marszałek Olgierd Geblewicz chce się za wszelką cenę utrzymać przy władzy - radny Paweł Mucha z PiS komentuje porozumienie zawarte między marszałkiem a dwoma radnymi lewicy. - To są jakieś nerwowe ruchy ze strony PO. Pewnie sypie się im koalicja - mówi radny Dariusz Wieczorek (SLD).

Marszałek Olgierd Geblewicz zapewnia, że koalicja PO-PSL w sejmiku jest stabilna, a od czwartku nawet wzmocniona.

- Podpisaliśmy porozumienie programowe z marszałkiem dotyczące dalszego zrównoważonego rozwoju Pomorza Zachodniego - oświadczył na konferencji prasowej radny Artur Nycz.

Obok Nycza w holu sejmiku stali pozostali sygnatariusze porozumienia - radny Adam Ostaszewski i marszałek Geblewicz (PO). Nie było wicemarszałka Jarosława Rzepy (PSL), bo jak usłyszeli dziennikarze, porozumienie jest podpisane marszałkiem. Poza tym zachodniopomorski lider ludowców jest na urlopie.

Jak doszło do zawarcia porozumienia? Nycz nie ukrywał, że umowa jest m.in. wynikiem informacji, które w ostatnim czasie pojawiały się w mediach, tych o możliwych wcześniejszych wyborach do sejmików.

Od czasu wygrania przez PiS wyborów parlamentarnych mówi się o możliwej zmianie sojuszy w sejmikach. W większości z nich rządzi dziś koalicja PO-PSL. Jeśli jednak politykom PiS udałoby się wejść w porozumienie z ludowcami - a w przypadku naszego regionu jeszcze przekonać do współpracy kilkoro radnych niezrzeszonych czy kogoś z PO - to ludzie z partii Jarosława Kaczyńskiego mogliby zająć stołki PO w zarządach województw. Na razie jednak ludowcy stanowczo zapewniają, że nie zamierzają zmieniać koalicjanta. Co nie zmienia faktu, że w niektórych województwach koalicja zazgrzytała.

Nycz i Ostaszewski dostali się do sejmiku rok temu. Startowali z list SLD. Byli członkami partii, która od kilku lat jest w opozycji na szczeblu ogólnopolskim i regionalnym. Czy radni nie uważają, że bratając się z PO postępują nie fair wobec wyborców?

- Przed 2014 r. nie byłem radnym sejmiku, a w ostatnich miesiącach SLD mnie wyrzuciło - odpowiedział Nycz.

A od Ostaszewski stwierdził: - W polityce liczy się skuteczność. Chcemy skutecznie realizować program, z którym szliśmy do wyborów.©℗

Magdalena SZCZEPKOWSKA

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Fot. Robert STACHNIK

NZ: Marszałek Olgierd Geblewicz (w środku) wzmacnia koalicję PO-PSL podpisując porozumienie Adamem Ostaszewskim i Arturem Nyczem.

 

 

Komentarze

Wzruszające
Jakie to piękne, że dwóch, względnie młodych, polityków, bezinteresownie wspiera sejmikową koalicję. P.S. Uczciwi ludzie mają jedną filozofię: dostałem się z listy konkretnego ugrupowania politycznego i jeśli chcę je zmienić, to zrzekam się mandatu - koniec, kropka.
2015-11-13 08:37:24
@
POst komuna zwiera szeregi. Brzydko będzie pachniało jak te zwieracze puszczą.
2015-11-13 08:14:26
dareczek66
Znajac PSL TO SA KUPIENI i pan Gemblowicz pozegna sie z MARSZALKIEM a z nim ekipa PO??
2015-11-12 19:04:27
Wielkopolanin
Wiadomo zesłana tutaj czerwona masa próbuje się umocnić , ale myślę ,że Geblewicza też powiozą ...
2015-11-12 16:41:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie