czwartek, 17 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Priorytety Krzystka: śródmieście i Łasztownia

Priorytety Krzystka: śródmieście i Łasztownia

Priorytety Krzystka: śródmieście i Łasztownia
Data publikacji: 2018-10-10 18:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1899 355620

Rewitalizacja miasta i jego rozwój były głównymi tematami konferencji prasowej ubiegającego się o reelekcję prezydenta Szczecina Piotra Krzystka oraz jego ludzi skupionych w komitecie wyborczym "Bezpartyjni". Prezydent rewitalizować chce przede wszystkim śródmieście i Łasztownię.

- Stawiamy na lepszą jakość życia – powiedział prezydent Krzystek. - Na miasto wygodne, przyjazne, na metropolię, która nie przytłacza. Naszym największym wyzwaniem będzie rewitalizacja śródmieścia. Nie chodzi tylko o wymianę nawierzchni czy chodników. Chodzi o sposób podejścia do tej części miasta. Chcemy odwrócić trend uciekania z centrum.

Najważniejsze punkty programowe w priorytecie Rewitalizacja - Rozwój: „Nowa jakość dla Śródmieścia”, al. Wojska Polskiego – słynna aleja, Łasztownia – innowacyjny projekt urbanistyczno-architektoniczny, Wartościowa przestrzeń publiczna na Łasztowni – nowa siedziba Teatru Współczesnego wraz z placem teatralnym.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

Śródmieście?
A zaniedbane, zakorkowane Dąbie??? Onegdaj urzędował tu v i c e p r e z y d e n t d/s Prawobrzeża, zlokalizowana była Stacja Pogotowia Ratunkowego...Popłuczyny tzw."S-ści" więcej zepsuły niż poprawiły...
2018-10-11 16:48:40
mms
Ludzie nie uciekają z centrum tylko uciekają ze Szczecina, gdzie zarobią więcej np. do Goleniowa lub Polic, albo tam gdzie jest sensowna oferta pracy dla młodych czy faktyczna oferta dla studentów na staże. Wyjeżdzają tam, gdzie nie będą musieli przechodzić na studia wieczorowe czy zaoczne by móc odbyć staż. Ściskanie dłoni i przecinanie wstęg do kamery przez władzie miasta i bizznesmenów nie dają młodym ani godnej pracy, ani godnej płacy ani sensownych staży. A centrum to trzeba porządnie wysprzątać, bo nowe chodniki np. przy Bramie Portowej są brudne i lepiące. Łasztownia może poczekać jak się doprowadzi do porządku pozostałą cześć Szczecina.
2018-10-11 15:04:37
Puste sklepy
O rozwoju Szczecina świadczą puste lokale po sklepach, których jest coraz więcej.
2018-10-11 09:56:01
Krzystek a imigranci
Pan Krzystek podpisał deklarację 12 prezydentów największych miast w Polsce którzy chcą przyjęcia uchodźców do ich samorządów - stąd można wywnioskować że priorytetem tego łysego pana jest sprowadzanie imigrantów do Szczecina?!
2018-10-11 08:41:17
Jadwiga
Prawdziwy priorytet Polityki tego prezydenta jest by nie dało się żyć Polakom w Szczecinie i dlatego tysiące ludzi na stałe opuszcza Szczecin, jadą na emigracje za chlebem a nawet wyjeżdżają do innych miast -i każdy co wyjechał ze Szczecina to jest sukces niszczenia Polski Szczecinie przez tę ekipę, faktem jest że część tych co wyjechała jest zameldowana w Szczecinie, lecz po kilku latach ludzie ci się wymeldują - bo prawo wymusza pozostawienie stałego meldunku gdziekolwiek niekoniecznie gdzie się mieszka i po tych kilku latach będzie widać na prawdę ile żyje ludzi w mieście...
2018-10-11 06:52:34
Beka smichu
Pan prezydent z tylu ma mieszkanow. Ich zdanie sie nie liczy
2018-10-11 01:32:29
Szczecinianin
Czy lepsza jakość życia wg Pana Krzystka to imigranci w Szczecinie. Przecież w sierpniu podpisał zobowiązanie z 12 prezydenta i miast,nie pytając nas o zdanie.Jesli to jego plan,to Panu już dziękujemy!
2018-10-10 22:44:27
HogoFogo
Ambitny program! Pan Krzystek po prostu nie ogarnia więcej niz dwie dzielnice na raz. Proponuję aby pozostałe rejony Szczecina przyłaczyć do Polic, Kołbaskowa i Gryfina - na pewno wyjdzie nam to na dobre.
2018-10-10 21:37:01
Orany
Lasztownia super sprawa. Ale tam most jest potrzebny. Jeszcze jeden. Most Płodny. Wtedy oba nowe mosteczki na pewno nam rozladuja korki do centrum
2018-10-10 21:31:42
XYZ
Czy nalezy zapamiętać podpis prezydenta Krzystka jako jednego z 12 prezydentow zapraszajacych imigrantow do Szczecina ?
2018-10-10 21:31:15
zs
syf na mieście a prezio szaleje...
2018-10-10 20:51:03
moro
Człowieku przejdź się na piechotę po Szczecinie i zobacz jaki jest brudny. Chodniki to syf, tak jak przystanek tramwajów zw Zdrojach. To dalej wiocha z 4 ulicami. Przyjezdnych nie ma gdzie zaprosić. A tak ogólnie to co tak naprawdę Krzystek uczynił w Szczecinie bez pieniędzy z funduszy europejskich. 12 lat na urzędzie i żadnych dokonań.
2018-10-10 20:36:27
No tak
A inne dzielnice szczególnie północne będą nadal olewane? Szczecin to nie tylko centrum i łasztowna.
2018-10-10 20:23:03
Pytanie
To dlaczego teraz mieszka na Warszewie?
2018-10-10 19:06:49
Mim
Dalibyście już spokój z tymi obietnicami niby bezpartyjni.
2018-10-10 18:50:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie