sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Prezydent ujawnia. Tunel od dawna pod okiem ABW

Prezydent ujawnia. Tunel od dawna pod okiem ABW

Prezydent ujawnia. Tunel od dawna pod okiem ABW
Data publikacji: 2018-02-14 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 10:08
Wywietleń: 1208 314171

Na środowej (14 lutego) konferencji prasowej prezydent Świnoujścia poinformował, że złożył wniosek o objęcie budowy tunelu między wyspami Uznam i Wolin mechanizmem tarczy antykorupcyjnej. Ale nie zrobił tego po wniosku radnych SLD, ale znacznie wcześniej – jeszcze w czerwcu ub. roku.

Przypomnijmy, że radni SLD na ostatniej konferencji prasowej poinformowali, że złożyli wniosek o to, żeby ta ważna dla regionu inwestycja została objęta tarczą antykorupcyjną i żeby służby kontrolowały kolejne etapy przedsięwzięcia. Dwa dni później J. Żmurkiewicz poinformował media, że już taki wniosek złożył – w czerwcu 2017 roku. Ówczesna premier Beata Szydło to zaakceptowała i tunel jest już chroniony w ten sposób.

Dlaczego J. Żmurkiewicz nie powiedział o tym wcześniej?

– Nie informowałem, bo o pewnych rzeczach się nie mówi. Bo po co. Służby robią swoje – powiedział J. Żmurkiewicz.

Co z ostatnimi zawirowaniami w sprawie inwestycji? Gospodarz kurortu zapewniał, że tunelowi nic nie zagraża i w kwestii wyboru wykonawcy dokonano właściwych decyzji. Przez odwołania i fakt, że sprawa znalazła się w sądzie, trzeba będzie po prostu trochę dłużej poczekać.

– Firmy mają prawo się odwoływać od wyniku przetargu. Krajowa Izba Odwoławcza ma prawo wydać wyrok i taki wydała. Nie jest on dla nas korzystny, bo opóźnia inwestycję. Ale trzeba to uszanować. W przeciągu trzech miesięcy ma zapaść rozstrzygnięcie sądu, czy firma miała rację czy nie. Ale procedury trwają – mówił J. Żmurkiewicz.

Ostatnio miało miejsce spotkanie w ministerstwie, w którym brali udział przedstawiciele inwestora, czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawiciele władz Świnoujścia. Ustalono, że należy przygotowywać dokumenty potrzebne do podpisania umowy nie czekając na rozstrzygnięcie sądu. ©℗

Tekst i fot. BaT


Komentarze

Ciekawy
O ilu jeszcze rzeczach się nie mówi?
2018-02-15 09:39:31
3,14iS
Ten pseudo-lewicowy neoliberał pajacuje na oczach mieszkańców. Jak długo?
2018-02-15 09:14:31
AXA
Radna Agatowska znowu wyszła na głupka na własne życzenie.
2018-02-15 08:59:22
A po co miał mówić?
A po co miał mówić? Zgłosił i tyle.
2018-02-14 17:25:16
Mieszkaniec
Prezydnt -wladca absolutny !"... o pewnych rzeczach sie nie mowi".Dobre sobie !
2018-02-14 16:43:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”