sobota, 26 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tarcza antykorupcyjna nad tunelem?

Tarcza antykorupcyjna nad tunelem?

Tarcza antykorupcyjna nad tunelem?
Data publikacji: 2018-02-14 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:47
Wywietleń: 1465 313989

Radni SLD ze Świnoujścia chcą, żeby budowa tunelu między wyspami Uznam i Wolin została objęta „tarczą antykorupcyjną”. Chodzi o działanie służb specjalnych, które miałyby zapobiec nieprawidłowościom przy realizacji tej tak ważnej dla regionu inwestycji.

Do tej pory z tego typu ochrony korzystano przy prywatyzacji i wielomilionowych inwestycjach. Tarczą antykorupcyjną chroniono m.in. Orliki oraz zakupy systemów informatycznych dla poszczególnych instytucji. Dlaczego radni świnoujskiej lewicy uważają, że służby powinny mieć pieczę nad stałą przeprawą? Otóż są zaniepokojeni sprzecznymi informacjami przekazywanymi w mediach z jednej strony przez prezydenta, a z drugiej przez inwestora zastępczego, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

– Centralne Biuro Antykorupcyjne od 2008 roku na podstawie ustawy wspólnie Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencją Kontrwywiadu prowadzi działania analityczno-informacyjne. Służby powinny badać inwestycję pod kątem czynników zewnętrznych, które mogą mieć wpływ na przebieg postępowania przygotowawczego – mówi Joanna Agatowska, radna SLD. – Obawiamy się, aby w inwestycji, przy której występują podmioty z zagranicy, nie doszło do zatrzymania, ale przede wszystkim, abyśmy my, mieszkańcy i radni, mieli przekonanie, że to postępowanie publiczne na ogromne pieniądze jest prowadzone w sposób prawidłowy – dodaje.

Stosowny wniosek został już skierowany do prezydenta Świnoujścia. Specyfiką „Tarczy antykorupcyjnej” jest jej profilaktyczny charakter. W jej ramach chodzi przede wszystkim o zapobieganie przestępstwom, a ewentualna „waloryzacja procesowa zgromadzonych informacji” ma następować dopiero w przypadku niepowodzenia działań profilaktycznych.

BaT

Fot. GDDKiA Szczecin

Komentarze

Koniec świata
SLD wymyśliło coś mądrego? Co oni? Pijani?
2018-02-14 16:22:02
cap kościelny
Jak zwykle-PRAWDA w oczy kole parafianom... Połajanki i wyzwiska spływają po mnie, jak woda po kaczorze...
2018-02-14 15:51:46
Do capa
Ty nieluku do kwadratu cymbale postawic swieta Krowe to bedziesz zadowolony
2018-02-14 13:44:50
obiecanki - PiSanki
Gdzie obiecana budowa tunelu ?
2018-02-14 11:00:43
cap kościelny
Brawo SLD !!! W tym koscielno-PiSdzielczym państwie ,przy okazji budowy tunelu ćwierć funduszy pójdzie na budowę 5 kościołów, 3 kaplic i jeszcze "coś"kapnie do kieszeni rydzykowej szczekaczki!
2018-02-14 10:40:20
:)
Jacy to dobrzy ludzie, uczciwi, pomocni, uczynni, troszczą się o swój kraj i to nie ma znaczenia, że rok wyborczy hahah