Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Prawie miliard na drogi wojewódzkie

Data publikacji: 2016-11-14 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:20
Prawie miliard na drogi wojewódzkie
 

Prawie miliard złotych chce w najbliższych latach wydać samorząd województwa na budowy, przebudowy i remonty regionalnych dróg. W tej perspektywie finansowej (lata 2014-2020) mocny akcent położono na udrożnienie tras nad morze i wzdłuż wybrzeża.

Unijna dotacja w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ma wynieść ponad 138 mln euro. To 85 procent dofinansowania. Ze środkami własnymi zarządu województwa da to ok. 700 mln zł.

Kolejne pieniądze - prawie 7,6 mln euro - zostaną przeznaczone na poprawę infrastruktury komunikacyjnej na pograniczu polsko-niemieckim. Dotyczy to powiatów gryfińskiego i polickiego.

Samorząd planuje też przeznaczyć na przebudowę i remonty dróg w regionie 140 mln ze środków własnych.

- Chcemy robić drogi całymi ciągami - stwierdził marszałek Geblewicz.

Nacisk ma być położony na trasy, uznane za podstawowe, czyli m.in. te, na których jest duże natężenie ruchu. Marszałek wymienił więc dwa odcinki w układzie zachód-wschód: Międzyzdroje-Darłowo, Wolin-Szczecinek a także tzw. "betonkę" lub "chociwelkę" ze Szczecina w kierunku Chociwla.

Olgierd Geblewicz wyliczył też szlaki drogowe w układzie północ-południe, które ułatwią podróżowanie turystom zmierzającym nad morze. Pieniądze zostaną więc przeznaczone na modernizacje ciągów drogowych: Wałcz-Kołobrzeg, Barlinek-Kołobrzeg, Pyrzyce-Kamień Pomorski (z odnogą na wybrzeże rewalskie), Goleniów-Wolin (przez Stepnicę i Recław - tzw. droga alternatywna nad morze), ukończona ma zostać droga do Nowego Warpna (od Trzebieży).

Więcej we wtorkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu z 15 listopada 2016 r.

(kl)

Na zdjęciu Od lewej: Jadwiga Rajkiewicz, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Transportu; wicemarszałek Tomasz Sobieraj; marszałek Olgierd Geblewicz; Michał Żuber, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Fot. Marek KLASA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA