Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Na nowym rondzie wreszcie normalność [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 09 listopada 2016 r. 11:07
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:20
Na nowym rondzie wreszcie normalność
 

Od środy rana tramwaje i autobusy wreszcie zatrzymują się na swoich stałych przystankach w rejonie przebudowanego odcinka ul. Mickiewicza od ul. Brzozowskiego do ulic Wernyhory, Żołnierskiej i Reduty Ordona i zbudowanego tam nowego ronda w Szczecinie. Pasażerowie nie musza już pokonywać sporych odległości do tymczasowych miejsc, gdzie przez ostatnie miesiące zatrzymywały się autobusy i tramwaje. 

Od kilku miesięcy działały tam jedynie przystanki tymczasowe. Mimo że oficjalnie przywrócenie ruchu kołowego na przebudowanych jezdniach ZDiTM ogłosił 28 października, to na nich ponad tydzień jeszcze trwały prace wykończeniowe, w tym roboty brukarskie, montowanie wiat, wygrodzeń i wbudowywanie w chodniki wokół ronda dodatkowych  szpalerów słupów oddzielających je od pasów jezdni.

Generalny wykonawca przebudowy, firma ZUE S.A> z Krakowa ze swoimi podwykonawcami nie zdążyła z dokończeniem nowych peronów wraz z ze zniesieniem blokad dla ruchu samochodów i powrotem na swoje stałe trasy autobusów i tramwajów na swoje stałe trasy. Mimo robót prowadzonych także w miniony weekend, w sobotę i w niedzielę, w poniedziałek po inspekcji ZDiTM stwierdził, że nie są one gotowe do obsługi pasażerów. Od środowego rana z przystanków po długim oczekiwaniu na ich oddanie do użytku pasażerowie mogą wreszcie korzystać.

(MIR)

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ch. Eng.
2016-11-09 15:49:27
Normalność? Na rondzie może, ale jadąc w stronę śródmieścia za skrzżowaniem z Łukasińskiego mamy zajety lewy pas jezdni na tymczasowy przystanek, nie poprzedzony zadnym znakiem o zwężeniu. Amatorzy a nie specjaliśći od organizacji bezpeczeństwa na drodze.
te czarne słupki to jedyne rozwiązanie..
2016-11-09 15:43:16
...skuteczne do walki z ciemnotą umysłową za kierownicą, którą nie wiadomo czemu WORD dopuścił do ruchu.
Czytelnik
2016-11-09 13:11:52
Chciałbym zwrócić uwagę ZDiTM,że nie do końca polega ta informacja na prawdzie bo owszem rondo i część przyleglych ulic oddano-włączono do użytkowania.Jednak skrzyżowanie ulic Brzozowskiego-Mickiewicza kierunek centrum w dalszym ciągu z budowlanym bałaganem i pasem wyłączającym ruch lewą skrajną częścią tej jezdni.Stoją barierki,betonowe płyty,brak znaków poziomych ( zniszczone budową ) Ten fragment budowy nie został niestety przywrócony do stanu pierwotnego.Nie mówmy więc że już tam jest wszystko OK-bo nie jest.Brzozowskiego-Mickiewicza dalej w bałaganie organizacyjnym.
mieszkaniec
2016-11-09 11:45:48
W końcu rzeczywiście wróciła normalność.Warto jeszcze tak przy "okazji" zapytać za pośrednictwem Kuriera ZDiTM kiedy i czy w ogóle mają zamiar wyremontować znajdujący się o 200 metrów dalej przystanek tramwajowy Konopnicka-Mickiewicza.Przystanek z wysepką dla pasażerów wygląda jak pobojowisko-zabezpieczone taśmą czerwoną odgradzając go od jezdni,peron z płytkami i obrzeżami pozarywanymi.Kompleksowo w tym rejonie naprawiano przystanki-ten jeden został zapomniany,pominięty-? a był w najgorszym stanie ze wszystkich remontowanych.O tragedię tu na tym przystanku nie trudno-od pasa ruchu ogrodzony jest taśmą bo siermiężne łańcuchy i słupki ze starości po prostu się rozleciały.
kruszyna71
2016-11-09 11:40:01
a zdjęcia to jakiś amator robił? brak profesjonalizmu
j23
2016-11-09 11:08:56
No jaką cholerę naładowano tam tyle tych czarnych słupków?Ile to kosztowało?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA