Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Prawa ludzi - prawa zwierząt

Data publikacji: 26 sierpnia 2016 r. 19:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Prawa ludzi - prawa zwierząt
 

„Zwierzęta chcą żyć, nie chcą cierpieć i należy im się wolność" - przekonują organizatorzy ogólnopolskiej demonstracji, jaka w sobotę (27 bm.) odbędzie się na pl. Solidarności w Szczecinie. 

Z całego kraju na ten jeden dzień zjadą do Szczecina wszyscy ci, którym nie jest obojętny los zwierząt: wykorzystywanych i krzywdzonych.

- Podczas demonstracji będziemy mówić o dyskryminacji ludzi wobec innych gatunków, ukazywać tragedie zwierząt hodowanych na mięso, nabiał i jajka. Będziemy też promować weganizm. Zamierzamy również domagać się zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach oraz zakazu hodowania zwierząt na futra - zapowiada Łukasz Musiał, jeden z liderów Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA!
Właśnie 27 sierpnia jest obchodzony Światowy Dzień na rzecz Końca Gatunkowizmu: obok rasizmu i seksizmu jednej z - jak uważają obrońcy praw zwierząt - niesprawiedliwych ideologii. Marsze protestacyjne będą z tej przyczyny organizowane w różnych miastach świata.

- W naszych społeczeństwach stosunek do zwierząt jest zakorzeniony w poczuciu wyższości gatunku ludzkiego nad pozostałymi. Ideologia ta zakłada, że człowiek ma całkowite prawo nie żywić szacunku dla życia i dobra zwierząt z tego jedynie powodu, że należą one do innego gatunku. Pogląd taki jest nie do obrony, ponieważ ludzie nie są jedynymi istotami, które doświadczają uczuć. I chociażby z tego powodu powinniśmy uszanować życie i interesy innych istot zdolnych do odczuwania emocji, z jakimi dzielimy Ziemię - przekonują organizatorzy manifestacji.

Manifestacja w Szczecinie rozpocznie się o godz. 14 na pl. Solidarności. ©℗
(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M.Dem.
2016-08-27 15:58:56
SZLACHETNA I MADRA AKCJA LUDZI W OBRONIE ZWIERZAT! Oby takich ludzi wiecej bylo. A co z tymi, ktorym przeszkadzają zwierzęta (nawet wróble są obiektem do likwidacji), lasy, ludzie skłonni do uczlowieczenia? Ano, są jeszcze planety bez tych przeszkód (Mars np.?). Może by tam? W kwestii diety bezmięsnej: wydaje mi się, że jedna z naszych gwiazd, pani Maryla Rodowicz chyba, ma kota, który lubi jeść to co ona, a ona je wegansko/wegetariansko. Zwierzaki wcale nie wymagają znaczących w budżecie domowym kwot. Wszystko zależy od tego co człowiek chce usprawiedliwić brakiem pieniędzy. Mirosława Demianiec 
.
2016-08-27 13:14:47
Czy zrozumiecie cierpienie szczawiu mordowanego w ukropie albo mękę rozszarpywanych zębami mirabelek?
****
2016-08-27 12:49:54
@zbyszek - "autochton" z poznańskiego (dziadek szabrownik), leczy na forum swoje kompleksy-wykpiwając wszystkich dookoła. Pewnie rodzina odbudowywała Szczecin - wywożąc wszystko do "centralnej Polski". Jak trafiliście do Szczecina? Pewnie dziadek z braćmi służyli w Wermachcie i trzeba było gdzieś się zadekować?
zbyszek
2016-08-27 00:18:48
do zwirzak Padło ci namózg. Co ma z ty wspólnego kościł? Jesteś pewnie potomkiem ludności napływowej w Szczecinie
Jarun
2016-08-26 20:08:52
Zdziwicie się, ale was popieram. Na niektóre sprawy trzeba zwrócić społeczeństwu uwagę, np. niech nie żrą tyle mięsa! Po co też hodować zwierzęta futerkowe? Przyjdę do was ze "schabowym" :-) i razem zaprotestujemy.
zwirzak
2016-08-26 19:45:09
A kosciol naucza : ":..i niech beda tobie podlegli".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA