Środa, 07 czerwca 2023 r. 
25 szczecin
REKLAMA

Znęcał się nad szczeniakami i kociętami

Data publikacji: 20 lipca 2016 r. 12:29
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Znęcał się nad szczeniakami i kociętami
Fot. SG (arch.)  

Przewoził dwa szczeniaki w pudełku i dwa kocięta w przemoczonej torbie papierowej umieszczone na podłodze samochodu wypełnionego różnymi produktami spożywczymi. Bez dostępu do świeżego powietrza, wody, pokarmu, bez możliwości swobodnego poruszania się. Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do sądu akt oskarżenia za znęcanie się nad zwierzętami.

W marcu tego roku funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym kierował Krzysztof W. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. W dodatku jeździ samochodem pomimo orzeczonego przez sąd, na okres 5 lat, zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili wewnątrz samochodu kocięta i szczeniaki, których wiek uniemożliwiał jakikolwiek transport oraz odstawienie od matki. Podejrzany nie posiadał żadnych dokumentów dotyczących przewożonych zwierząt. Krzysztofowi W. zarzucono transportowanie sześciu, około ośmiotygodniowych, szczeniąt tj. cztery rasy shar pei i dwa rasy pinczer oraz dwa ośmiotygodniowe kocięta rasy sfinks kanadyjski w sposób powodujący ich zbędne cierpienie i stres.

- Były one w wieku niedostosowanym do samodzielnej egzystencji oraz bez wymaganych szczepień, w jednym transporterze, dwa szczenięta w pudełku i dwa kocięta w przemoczonej torbie papierowej umieszczone na podłodze za przednimi siedzeniami, w samochodzie wypełnionym różnymi produktami spożywczymi, bez dostępu do świeżego powietrza, wody, pokarmu, bez możliwości swobodnego poruszania się - informuje prokurator Małgorzata Wojciechowicz ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

Krzysztof W. przyznał się do popełnienia czynu polegającego na złamaniu zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz przewożenia zatrzymanych zwierząt. Nie przyznał się do kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. A za prowadzenie samochodu pod wpływem środka odurzającego i wbrew zakazowi sądowemu do 5 lat więzienia.
(dar)

Fot. SG (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Świnoujścianka
2016-07-20 19:29:41
Tak samo, w identycznych warunkach bym jego przewiozła. Zwyrodnialec :(
guciu
2016-07-20 15:02:22
Mówi się kici kici może kotek chwici albo pies do budy ech mmm.
Nie czyń zwierzętom, co Tobie niemiłe
2016-07-20 12:48:49
Skoro znęcał się nad zwierzętami, to chyba wiadomo, co należałoby mu zrobić? Nie, nie, i nie chodzi tu o umorzenie śledztwa ze względu na niską szkodliwość społeczną.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA