poniedziałek, 26 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Praca dla 60 osób

Praca dla 60 osób

Praca dla 60 osób
Data publikacji: 2016-06-30 14:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2971 141469

W nowoczesnej fabryce duńskiej firmy Radiometer Solution, którą oficjalnie otwarto w stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, do końca tego roku znajdzie pracę prawie 60 osób.

Na razie w dwupiętrowym obiekcie przy ul. Stalowej, wybudowanym na działce o powierzchni 10 tys. mkw., produkcją odczynników do wykonywania wstępnych badań pacjentów zajmują się 32 osoby. 


Spółka Radiometer Solution to część amerykańskiej korporacji Danaher, zatrudniającej prawie 60 tys. osób na całym świecie. Jest międzynarodową grupą projektującą i wytwarzającą innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi w zakresie wstępnej diagnostyki dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i oddziałów intensywnej opieki medycznej.

Główna siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze, a od 2008 r. jej oddział funkcjonuje również przy ul. Podmiejskiej w Stargardzie. Pracuje tam 240 osób.

W połowie 2014 r. przedstawiciele firmy Radiometer Solution kupili działkę w stargardzkim Parku Przemysłowym, kilka miesięcy później wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego zakładu, a w lutym br. formalnie odebrano tę inwestycję.

– Do końca tego roku w naszej fabryce uruchomione zostaną cztery w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne niewielkich kaset, ampułek, butelek i płynów do analizatorów, badających między innymi możliwość wykrycia zawału oraz ciąży u człowieka – podkreśla Michał Kiziuk z firmy Radiometer w Stargardzie.

W nowo otwartym obiekcie znajdują się już również trzy laboratoria, system uzdatniania wody i przeciwpożarowy, magazyny oraz chłodnia do materiałów gotowych. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Praca dla 60 osób

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie