Sobota, 02 marca 2024 r. 
REKLAMA

Praca dla 60 osób

Data publikacji: 30 czerwca 2016 r. 14:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Praca dla 60 osób
W fabryce do końca roku znajdzie pracę prawie 60 osób.  

W nowoczesnej fabryce duńskiej firmy Radiometer Solution, którą oficjalnie otwarto w stargardzkim Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, do końca tego roku znajdzie pracę prawie 60 osób.

Na razie w dwupiętrowym obiekcie przy ul. Stalowej, wybudowanym na działce o powierzchni 10 tys. mkw., produkcją odczynników do wykonywania wstępnych badań pacjentów zajmują się 32 osoby. 


Spółka Radiometer Solution to część amerykańskiej korporacji Danaher, zatrudniającej prawie 60 tys. osób na całym świecie. Jest międzynarodową grupą projektującą i wytwarzającą innowacyjne produkty, rozwiązania i usługi w zakresie wstępnej diagnostyki dla szpitalnych oddziałów ratunkowych i oddziałów intensywnej opieki medycznej.

Główna siedziba firmy znajduje się w Kopenhadze, a od 2008 r. jej oddział funkcjonuje również przy ul. Podmiejskiej w Stargardzie. Pracuje tam 240 osób.

W połowie 2014 r. przedstawiciele firmy Radiometer Solution kupili działkę w stargardzkim Parku Przemysłowym, kilka miesięcy później wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego zakładu, a w lutym br. formalnie odebrano tę inwestycję.

– Do końca tego roku w naszej fabryce uruchomione zostaną cztery w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne niewielkich kaset, ampułek, butelek i płynów do analizatorów, badających między innymi możliwość wykrycia zawału oraz ciąży u człowieka – podkreśla Michał Kiziuk z firmy Radiometer w Stargardzie.

W nowo otwartym obiekcie znajdują się już również trzy laboratoria, system uzdatniania wody i przeciwpożarowy, magazyny oraz chłodnia do materiałów gotowych. ©℗

Tekst i fot. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA