czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE: Wojna o działki pod Gryfinem

W KURIERZE: Wojna o działki pod Gryfinem

W KURIERZE: Wojna o działki pod Gryfinem
Data publikacji: 2016-02-29 21:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 2891 121832

Świecący dotąd pustkami Park Regionalny Gryfino po okresie stosunkowo niewielkiego zainteresowania inwestorów stał się nagle areną ostrej rywalizacji światowych firm.

Do ostatniego przetargu na tereny inwestycyjne w parku przemysłowym w Gardnie stanęły dwie korporacje z tej samej branży. Pierwsza z firm kupiła cztery sąsiadujące z sobą działki. Nie kupiła jednak – położonej centralnie – piątej. Za niewspółmiernie dużą kwotę nabyła ją druga, konkurencyjna firma. Czy w ten sposób dwie rywalizujące z sobą firmy próbują przeszkodzić sobie w realizacji planów inwestycyjnych? Wiele wskazuje na to, że tak.

Wynik przetargu na największą z oferowanych do sprzedaży działek inwestycyjnych w Parku Regionalnym Gryfino w Gardnie przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorów licytacji. Skoro jeszcze niedawno gmina Gryfino sprzedawała inwestycyjne działki 4-, 5-hektarowe za nieco ponad 1 mln złotych, nikt nie spodziewał się, że cena działki o powierzchni 7 ha osiągnie wartość 16 mln zł. To, że inwestor przepłaca za działkę, dla obserwatorów przetargu było oczywiste. Pytanie brzmiało – dlaczego?

Tekst i fot. R.K. Ciepliński

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 1 marca 2016 roku

 

Komentarze

Głupiś
Przeciez widać wyraznie ze w obecnej sytuacji nie powstanie zaden zakład. Ale trzeba mieć cos w głowie zeby to zrozumiec a nie tylko na wszystkich i na wszystkim psy wieszać. Nie pozdrawiam
2016-03-02 07:08:44
Pytanie brzmiało – dlaczego?
A kogo to obchodzić powinno ? 2 zakłady pracy, nowe miejsca pracy, Ludzie zarobią pieniądze, podatek wpłynie do kasy gminy. I tak właśnie powinno być ! a nie zafajdane pływające ogrody.
2016-03-01 10:55:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie