Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

W KURIERZE: Wojna o działki pod Gryfinem

Data publikacji: 29 lutego 2016 r. 21:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
W KURIERZE: Wojna o działki pod Gryfinem
Jak dotąd w Parku Regionalnym Gryfino w Gardnie zrealizowano jedną inwestycje. Od ubiegłego roku działa tam innowacyjna firma Invento, specjalizująca się w produkcji nowoczesnych opakowań i gotowych napojów.  

Świecący dotąd pustkami Park Regionalny Gryfino po okresie stosunkowo niewielkiego zainteresowania inwestorów stał się nagle areną ostrej rywalizacji światowych firm.

Do ostatniego przetargu na tereny inwestycyjne w parku przemysłowym w Gardnie stanęły dwie korporacje z tej samej branży. Pierwsza z firm kupiła cztery sąsiadujące z sobą działki. Nie kupiła jednak – położonej centralnie – piątej. Za niewspółmiernie dużą kwotę nabyła ją druga, konkurencyjna firma. Czy w ten sposób dwie rywalizujące z sobą firmy próbują przeszkodzić sobie w realizacji planów inwestycyjnych? Wiele wskazuje na to, że tak.

Wynik przetargu na największą z oferowanych do sprzedaży działek inwestycyjnych w Parku Regionalnym Gryfino w Gardnie przeszedł wszelkie oczekiwania organizatorów licytacji. Skoro jeszcze niedawno gmina Gryfino sprzedawała inwestycyjne działki 4-, 5-hektarowe za nieco ponad 1 mln złotych, nikt nie spodziewał się, że cena działki o powierzchni 7 ha osiągnie wartość 16 mln zł. To, że inwestor przepłaca za działkę, dla obserwatorów przetargu było oczywiste. Pytanie brzmiało – dlaczego?

Tekst i fot. R.K. Ciepliński

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 1 marca 2016 roku

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Głupiś
2016-03-02 07:08:44
Przeciez widać wyraznie ze w obecnej sytuacji nie powstanie zaden zakład. Ale trzeba mieć cos w głowie zeby to zrozumiec a nie tylko na wszystkich i na wszystkim psy wieszać. Nie pozdrawiam
Pytanie brzmiało – dlaczego?
2016-03-01 10:55:21
A kogo to obchodzić powinno ? 2 zakłady pracy, nowe miejsca pracy, Ludzie zarobią pieniądze, podatek wpłynie do kasy gminy. I tak właśnie powinno być ! a nie zafajdane pływające ogrody.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA