Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Pozytywne efekty „Akcji Pustostan”

Data publikacji: 26 listopada 2016 r. 11:08
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Pozytywne efekty „Akcji Pustostan”
Dzierżawca lokalu przy al. Papieża Jana Pawła II 41 planuje utworzyć w nim bar kawowy w połączeniu z księgarnią. Fot. Marcin Nieradka  

Jedenaście lokali użytkowych znalazło swoich najemców dzięki przetargom, w których stawka wywoławcza czynszu za 1 m2 wynosi tylko 1 zł netto.

W 2016 r. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych zorganizował trzy przetargi ze stawką wywoławczą czynszu 1 zł netto. Działania są  efektem „Akcji Pustostan” wynikającej z postanowień Drugiego Porozumienia dla Szczecina. Ich celem było wyłonienie najemców na wolne lokale usługowe, które od dłuższego czasu stoją puste.

- W wyniku tegorocznych przetargów udało się znaleźć najemców dla 11 z 19 oferowanych lokali. Przedsiębiorcy, którzy wygrali przetargi (zaproponowali najwyższą stawkę czynszu) podpisali ze ZBiLK umowy najmu, a następnie odebrali klucze do pomieszczeń. W lokalach będzie można prowadzić działalność związaną z handlem i usługami - informuje Marcin Nieradka, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.

Najemcy lokalu przy al. Jana Pawła II 41 planują otwarcie baru kawowego w połączeniu z księgarnią. W innych lokalach powstaną m.in. biuro pośrednictwa nieruchomości, studio fotograficzne czy zakład stolarski. Część z nich zostanie również wykorzystania jako lokale magazynowe.    

Wylicytowana w przetargach stawka czynszu będzie obowiązywać przez jeden rok. Po tym okresie stawka zostanie ustalona w drodze negocjacji (w wysokości co najmniej minimalnej stawki podstawowej tj. 3 zł/mnetto).

ZBiLK planuje ogłoszenie kolejnych przetargów na dzierżawę pozostałych lokali w 2017 r.  

(p)

 

Na zdjęciu: Dzierżawca lokalu przy al. Papieża Jana Pawła II 41 planuje utworzyć w nim bar kawowy w połączeniu z księgarnią.

Fot. Marcin Nieradka

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nie Gargamelu...
2016-11-26 16:21:37
Tek kocurek jest sprytniejszy niż myślisz. Stawka 1 zł to stawka za pierwszy rok. Lokale w takim sobie stanie. Najmujący wrzuci kasę w remont, reklamę i inne składniki i dopiero w tedy stawkę się wyśróbuje. Tak było na Sikorskiego w lokalu po dawnej księgarni. Wydymali najemcę na krocie i zapewne koleś kolesia przejął lokal. Stara komunistyczna metoda. A pamiętasz zadymę z Bramą królewską ? Podobny scenariusz. A to wszystko przy pomocy Papy smerfa......
Gagamel
2016-11-26 11:35:03
Ktoś coś zrozumiał w tym magistracie, czy zatrudnili w końcu kompetetną osobę? Im niższy czynsz i opłaty tym większa szansa na wynajęcie pomieszczenia. Bardzo dobrze źe taka akcja miała miejsce, oby więcej - pustostanów ci u nas dostatek. Lepiej mieć dwie stówki w kieszeni niż nie mieć nic

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA