Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Poznaliśmy nowych „Ambasadorów Szczecina” [GALERIA]

Data publikacji: 05 lipca 2019 r. 13:53
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 14:38
Poznaliśmy nowych „Ambasadorów Szczecina”
 

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie oraz korespondent radiowy Paweł Żuchowski otrzymali tytuł "Ambasadora Szczecina". Ceremonia nadania tego prestiżowego wyróżnienia odbyła się w piątek (5 lipca) podczas uroczystej Sesji Rady Miasta z okazji "Urodzin Szczecina".

- Rozpiera nas duma i jesteśmy szczęśliwi, że doceniono  nasze intensywne działania, które prowadzimy od piętnastu lat - mówiła Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygent i kierownik artystyczny Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. - Kochamy Szczecin i chcemy go dumnie reprezentować na wszystkich festiwalach i konkursach zarówno w kraju, jak i za granicą.

Przypomnijmy, że chór powstał w lutym 2003 roku. Obecnie jest ponad siedemdziesięcioosobową grupą. Zespół odwiedził już około 15 krajów świata, m.in. Włochy, Francję, Hiszpanię, Turcję, Macedonię, Litwę, Maltę, Irlandię, Ekwador czy Rosję. Chór współpracował z wybitnymi artystami i wykonawcami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, takimi jak: Andrea Bocelli, Krzesimir Dębski, Henri Seroka, Michael McGlynn, Zbigniew Wodecki, zespół Trebunie-Tutki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Włodek Pawlik, Kayah czy Kroke.

Z kolei Paweł Żuchowski jest korespondentem RMF FM w Stanach Zjednoczonych od 2009. W mediach działa od 16. roku życia. Swoje pierwsze kroki stawiał w lokalnych rozgłośniach w Szczecinie. Pracował m.in. w Radiu Szczecin. Na co dzień pracuje w Waszyngtonie, skąd opowiada o amerykańskiej polityce i wydarzeniach w USA.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromny zaszczyt - mówił z dumą w nagranych podziękowaniach z Waszyngtonu przesłanych specjalnie na piątkowe wydarzenie w Szczecinie Paweł Żuchowski.

Dziennikarz zapewniał również, że z estymą będzie posługiwał się tytułem i go wykorzystywał. W jego imieniu wyróżnienie odebrała matka, Danuta Żuchowska.

"Ambasador Szczecina" - to honorowy tytuł przyznawany raz w roku osobom, których działalność i osiągnięcia w różnych dziedzinach życia przyczyniły się do promocji miasta zarówno w kraju, jak i za granicą. Wyróżnienie przyznawane jest od 2000 roku przez prezydenta miasta na wniosek Kapituły Tytułu. ©℗

(KK)

Na zdjęciu (od lewej): Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygent Chóru Akademii Morskiej i Danuta Żuchowska, mama Pawła, ze statuetkami Ambasadorów Szczecina.

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA