sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Kultura > Ambasadorzy Szczecina zdobyli Azję

Ambasadorzy Szczecina zdobyli Azję

Ambasadorzy Szczecina zdobyli Azję
Data publikacji: 2019-08-06 13:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-07 10:57
Wywietleń: 1028 406988

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie - któremu kilka tygodni temu prezydent Piotr Krzystek nadał tytuł Honorowego Ambasadora naszego miasta - właśnie wrócił z Azji, gdzie wystąpił w dwóch konkursach, w japońskim Tokio i tajwańskim Tajpej. Zdobył tam kilka nagród. 

Zespół pod kierownictwem Sylwii Fabiańczyk - Makuch pojechał do Japonii na specjalne zaproszenie, tym samym dołączając do grona 57 najlepszych chórów z całego świata.

- To zespoły reprezentujące nie tylko najwyższy światowy poziom, ale nierzadko też zupełnie odmienną kulturę muzyki chóralnej, co było dla naszych chórzystów inspirujące - informuje Weronika Bulicz z AM.

W repertuarze konkursowym szczecinian znalazły się utwory kompozytorów współczesnych, utwory napisane i dedykowane zespołowi, a przede wszystkim utwory specjalnie przygotowane na tę okazję: dwa obowiązkowe w języku japońskim, jeden utwór w języku mandaryńskim, a także sakralne Ave Maria kompozytora tajwańskiego.

– Z Tokio wyjechaliśmy z dwiema nagrodami – złotą za występ w kategorii chamber oraz srebrną w kategorii mixed choir – mówi Sylwia Fabiańczyk-Makuch.

Zaraz po sukcesach w Tokio przyszedł czas na Tajwan i Taipei International Choral Competition. W tajwańskim konkursie reprezentanci Szczecina zdobyli Złoty Dyplom i pierwsze miejsce w kategorii chórów mieszanych oraz Złoty Dyplom w kategorii muzyki sakralnej. Ponadto otrzymali tytuł "The Second Grand Prix Runner up", co uplasowało ich w TOP 3 wszystkich chórów konkursowych.

A w sieci, na kanale YouTube chóru, dostępny jest wideoklip zespołu do utworu "Deszcz na morzu", w którym wykorzystano motywy morskiego - portowego Szczecina.

(as)

Fot. Chór AM

 

Komentarze

rob
Gratulacje!!!!!!!!!! a CHAPS co jeden koncert rocznie w Katedrze daje, chyba wladze ZUTU powinny rozwiazac ten chor bo splendoru to ten CHAPS Uczelni nie przynosi
2019-08-06 13:52:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie