Poniedziałek 24 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Inicjator „Kaszanki” w Szczecinie

Data publikacji: 2018-12-19 20:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Inicjator „Kaszanki” w Szczecinie
 

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie odwiedził w środę Paweł Żuchowski – inicjator akcji „Kaszanka”. To dzięki niemu udało się zebrać prawie 55 tysięcy złotych, za które zakupiony zostanie sprzęt medyczny dla podopiecznych hospicjum.

Szczecinianinowi, który jest korespondentem radiowym za oceanem, towarzyszył przyjaciel Mark – amerykański żołnierz, weteran wojny w Iraku. To właśnie on ze smakiem zjadł kaszankę w odpowiedzi na żart-wyzwanie koszykarza Marcina Gortata.

Przypomnijmy. Marcin Gortat w listopadzie napisał na Twitterze: „Jak znajdziesz obywatela USA, który zje kaszankę zasmażaną z jajkiem, to dam ci 1000 dolarów”. Paweł Żuchowski przesłał film, na którym jego przyjaciel je polski przysmak. Poprosił, aby ów tysiąc  przekazać na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Gortatowi spodobał się pomysł i przekazał 20 tys. złotych. Wówczas do akcji „Kaszanka” zaczęło dołączać coraz więcej osób.

– To przede wszystkim robota ludzi, którzy przyłączyli się do akcji, i chciałbym, żeby zostało to tak przyjęte – mówił Paweł. Właściwie gdyby Mark nie zareagował, to byłoby ciężko. Już wcześniej planowaliśmy taką akcję i postanowiliśmy wykorzystać numer z Marcinem Gortatem, żeby to rozkręcić.

Paweł dodał również, że jego przyjaciel Mark przeszedł w listopadzie na emeryturę i postanowił zostać mieszkańcem Szczecina.

Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych za zebrane pieniądze kupi trzy asystory kaszlu – sprzęt, który jest niezbędny jego pacjentom. Do akcji włączyła się również Fundacja Grupy Lotos, która zaoferowała zakup kilku ważnych urządzeń medycznych.

(kn)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA