wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pożegnanie z jarmarkiem

Pożegnanie z jarmarkiem [FILM]

Pożegnanie z jarmarkiem
Data publikacji: 2017-12-17 21:57
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 2001 305580

Za nami największy szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy, który przez ostatnie dni przywoływał świąteczny klimat w sercu miasta, na placach: Lotników oraz Żołnierza Polskiego. Było w czym wybierać, przebierać, czym się zachwycać oraz co smakować. Za nami strefy pachnące piernikami, cynamonem, grzańcem, jabłkami, smażoną kapustą i pierogami czy pieczonym mięsiwem. Historią już jest karuzela wenecka i „jemiołowy zakątek" w dawnej alei kwiatowej. I tylko certyfikat za Najlepszy Produkt Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego - przyznany przez Czytelników naszego „Kuriera" - utrzyma swą szczególną moc przez cały rok, czyli aż do następnego jarmarku!

Obok tradycyjnych specjałów regionalnej kuchni, w tym z Podhala i Litwy, uwagę przyciągały głównie wyroby rękodzielników, w tym okazjonalne ozdoby i stroiki. Czyli bogata oferta wystawiennicza ponad 60 kramów. Nie brakowało również szczególnych atrakcji - gier, zabaw, animacji - pod wodzą Mikołaja i jego pomocników: Śnieżynki, Elfa i Misia Kostka. Był weekend sportów zimowych oraz - ten ostatni - kolęd wyśpiewywanych zarówno przez znakomite chóry, jak również dziecięcych solistów. Działały: poczta oraz radio św. Mikołaja.

Szczecinianie i turyści chętnie odwiedzali kiermaszowe stoiska, korzystali z jarmarkowych atrakcji. Na pewno będzie co wspominać. W czym szczególny udział zapewnili sobie nasi Czytelnicy. W ich gestii był bowiem wybór Najlepszego Produktu Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ten zaszczytny tytuł, ceryfikat oraz reklama na łamach naszego „Kuriera" przypadły… przepysznemu piernikowi świątecznemu - produktowi cukierni „Słodki Biznes" Pauliny Doruch (stoisko nr 4). Gratulujemy!

Czytelnicy głosowali kuponami, na których było miejsce nie tylko na wskazanie znakomitego jarmarkowego produktu, ale również na krótkie i oryginalne uzasadnienie wyboru. Dla najlepszych - organizatorzy wydarzenia oraz nasza redakcja jako jego patron prasowy - przewidzieliśmy, oprócz miłych niespodzianek, specjalne nagrody: choinki oraz wartościowe bony piekarni „Asprod". Trafiły one do szczecinian: Iwony Biedrzyńskiej, Marka Gdaka oraz Wandy Mikusińskiej.

Organizatorami miejskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego był szczeciński magistrat oraz Żegluga Szczecińska. Odbywał się pod patronatem honorowym prezydenta Piotra Krzystka.

(an)

Na zdjęciu: Zaszczytny certyfikat Najlepszego Produktu Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego trafił do „Słodkiego Biznesu" Pauliny Doruch za znakomity piernik świąteczny. Laureatce wręczył go Tomasz Kowalczyk, redaktor naczelny „Kuriera Szczecińskiego".

Fot. Grzegorz SIWA

Film: PaS

Pożegnanie z jarmarkiem Pożegnanie z jarmarkiem Pożegnanie z jarmarkiem Pożegnanie z jarmarkiem Pożegnanie z jarmarkiem

Komentarze

Jarmark przedŚwiąteczny.
Co najmniej o te 4-5 dni za wcześnie, ale co tam.
2017-12-18 10:18:23
Czesława
Przyjemny jarmark. Wybraliśmy się z mężem i dziećmi oraz dalszą rodzinką i wszystkim się podobało.
2017-12-18 09:42:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy