niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych

Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych [GALERIA]

Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych
Data publikacji: 2019-03-28 16:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 10:44
Wywietleń: 793 383185

Co najmniej siedem osób zginęło, a 28 odniosło obrażenia w pożarze, który wybuchł w czwartek (28 marca) w handlowej dzielnicy stolicy Bangladeszu, Dhaki - podała policja. Straż pożarna przekazała, że sytuacja jest pod kontrolą, a z budynku uratowano większość ludzi.

Poprzedni oficjalny bilans ofiar mówił o co najmniej pięciu zabitych i 60 rannych. Według policji jedna z ofiar śmiertelnych to obywatel Sri Lanki.

Po kilku godzinach walki z ogniem strażacy poinformowali, że "już prawie opanowali" sytuację. Akcję gaśniczo-ratunkową prowadzono z udziałem 22 jednostek straży pożarnej, policji i wojska, skierowano do niej m.in. wojskowe śmigłowce.

Jak podaje agencja dpa, pożar z niewyjaśnionych na razie przyczyn wybuchł ok. godz. 13 (godz. 8 w Polsce) na dziewiątej z 19 kondygnacji biurowego wieżowca FT Tower.

Wiele osób uwięzionych w płonącym budynku gorączkowo wymachiwało rękami z okien i z dachu, podczas gdy setki zgromadzonych przed budynkiem przechodniów przyglądały się dramatycznej sytuacji i modliły się za znajdujących się wieżowcu ludzi. Strażacy na specjalnych wysięgnikach wybijali szyby w wieżowcu, aby uwolnić gromadzące się w środku toksyczne gazy oraz ratować ludzi.

Kilka osób w budynku postanowiło po linie spuścić się na ziemię; jedna z nich niechcący puściła linę i spadła. Według lokalnych mediów część ofiar śmiertelnych to desperaci, którzy ratowali się skokiem z okna.

Biurowiec, w którym doszło do tragedii, jest położony w Banani, ruchliwej dzielnicy handlowej 20-milionowej dhakijskiej metropolii, gdzie znajdują się liczne budynki biurowe, restauracje i uniwersytety.

Z powodu niedostatecznych zabezpieczeń przeciwpożarowych i nieprzestrzegania przepisów śmiertelne w skutkach pożary nie należą w Bangladeszu do rzadkości. W lutym w rozległym pożarze w starej części Dhaki śmierć poniosło 71 osób.

W 2012 roku ogień strawił budynek fabryki odzieży na przedmieściach miasta; zginęło co najmniej 112 osób uwięzionych za zamkniętymi bramami zakładu. Niecałe pół roku później ponad 1,1 tys. osób zginęło w Dhace, gdy zawalił się inny budynek mieszczący zakłady odzieżowe.

(PAP)

Fot. PAP/Monirul Alam

Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych Pożar wieżowca w Bangladeszu – co najmniej siedmiu zabitych, blisko 30 rannych

Komentarze

Spory efekt
Gdzie tylko 1-na Sikawka "na chodzie"...!
2019-03-28 23:10:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie