piątek, 04 grudnia 2020r.

Powstanie jedna dyspozytornia na Pomorzu Zachodnim

Data publikacji: 2020-09-15 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-15 12:51
Powstanie jedna dyspozytornia na Pomorzu Zachodnim
 

Na Pomorzu Zachodnim od 2021 roku działać będzie jedna dyspozytornia. Dla osób dzwoniących pod numer alarmowy 112 i numer pogotowia ratunkowego nic się nie zmieni.

Zgodnie z zapisami ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, zmiana wejdzie w życie od 1 stycznia 2021 r. W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim przygotowany został projekt aktualizacji Wojewódzkiego Planu Działania Państwowego Ratownictwa, który zakłada pozostawienie na Pomorzu Zachodnim jednej dyspozytorni – w Szczecinie, zlokalizowanej w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Po zaopiniowaniu przez jednostki samorządu terytorialnego, zostanie przedłożony do zatwierdzenia przez Ministra Zdrowia.

- Koncentracja dyspozytorni nie wpływa na sposób wzywania zespołów ratownictwa medycznego do stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego ani na czas dotarcia zespołu ratownictwa medycznego do pacjentów w warunkach pozaszpitalnych – podkreśla dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Paweł Rodzoś.

Od przyszłego roku w jednej dyspozytorni pracować będą pracować osoby zatrudnione na 54 etatach. System powiadamiania został skonstruowany tak, by dyspozytorzy z dowolnego miejsca w kraju mogli kierować karetki bez względu na to, gdzie znajduje się osoba dzwoniąca po pomoc.

(k)

Fot. WSPR (arch.)

 

Komentarze

;///
2020-09-15 12:50:19
Spora rotacja, co chwilę kogoś tam szukają i tylko tam ...

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ