poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Powstanie film o Olku Dobie

Powstanie film o Olku Dobie

Powstanie film o Olku Dobie
Data publikacji: 2016-10-26 20:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:44
Wywietleń: 1554 165639

Powstanie film o Aleksandrze Dobie. W środę w Starostwie Powiatowym podpisano umowę z producentem - Emma Production.

Dokumentalna produkcja będzie nosić tytuł "Na fali - Ballada o Olku Dobie". Jej reżyserem będzie Krzysztof Paweł Bogocz. Film przedstawi wizerunek policzanina wielopłaszczyznowo - jako człowieka, kajakarza, turystę żyjącego w przyjaźni z naturą, promującego proekologiczne zachowania i alternatywne formy wypoczynku na łonie natury.

Na środowym podpisaniu umowy ws. filmu obecny był Aleksander Doba z żoną Gabrielą, przedstawiciel producenta - Daniel Macuk. Obecni także byli przedstawiciele Zarządu Powiatu w Policach oraz pracownicy Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach.

- Olek Doba to wybitny polski podróżnik, mieszkaniec Powiatu Polickiego. Dwukrotnie samotnie przepłynął Atlantyk kajakiem. Cieszymy się, że możemy być partnerem filmu "Na fali - Ballada Olku Dobie" - powiedział podczas spotkania Andrzej Bednarek, starosta policki.

Po podpisaniu umowy, Aleksander Doba pokroił tort ze swoim wizerunkiem.

Premiera filmu na nastąpić w wiosną przyszłego roku. A tak o tej produkcji napisali jej twórcy: "Nasza opowieść utrzymana jest w konwencji kina drogi i stanowi zapis podróży, jaką Aleksander Doba odbył wraz z reżyserem filmu". "Zamysłem reżysera jest nadanie całości bajkowego, balladowego charakteru". (kl)

Na zdjęciu: Umowa podpisana, firm o Aleksendrze Dobie będzie gotowy wiosną.

Fot.: Mateusz Frąckowiak

 

 

Powstanie film o Olku Dobie

Komentarze

Leon
Cały Doba cała dobę!!!
2016-10-27 14:11:41
leon69
Jak zwykle odezwały się lokalne matołki, zamiast cieszyć się że mamy w regionie tak znamienitą postać która promuje zachodniopomorskie to osiołki które w życiu jedyny wysiłek włożyły w klepanie głupot w internecie opluwają i ujadają. A ja życzę powodzenia w tworzeniu dokumentu bo historia pokazuje że tego typu filmy doskonale wpisują się w historię wielkich postaci. POWODZENIA i życzę wszystkiego dobrego PANIE OLKU !
2016-10-27 07:58:45
roger
kto zagra? fidel castro! podobny i tak samo nudny
2016-10-26 22:10:42
Filmowiec
To będzie hit!!!! po pierwsze wielopłaszczyznowo po drugie kajakarz na drodze to już brzmi fajnie bo jak napisano będzie to film w konwencji kina drogi, mam jeszcze pytanie, Kto zagra Olka Dobę?
2016-10-26 21:20:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”